Najlepsze menedżery pobierania plików z Internetu

Najlepsze menedżery pobierania plików z Internetu02.05.2009 13:00
nowy-1
nowy-1
Adam Kaczmarek

Zdarza się, pobierając jakiś plik z zagranicznego serwera (np. Chiny, USA, Australia), że prędkość transferu jest tak niska, że żeby pobrać 10 MB musimy czekać 30 min! Z takimi problemami łatwo sobie radzą tzw. 'Download managers' czyli programy, które przyśpieszają pobieranie pliku o kilkaset procent! Tak przynajmniej twierdzą sami producenci tego oprogramowania. Które z dostępnych na rynku menedżerów pobierania są najlepsze?

Zdarza się, pobierając jakiś plik z zagranicznego serwera (np. Chiny, USA, Australia), że prędkość transferu jest tak niska, że żeby pobrać 10 MB musimy czekać 30 min! Z takimi problemami łatwo sobie radzą tzw. 'Download managers' czyli programy, które przyśpieszają pobieranie pliku o kilkaset procent! Tak przynajmniej twierdzą sami producenci tego oprogramowania. Które z dostępnych na rynku menedżerów pobierania są najlepsze?

snap2
snap2

Nazwany przez wielu Królem Pobierania. Jest w 100% darmowy, dostępny także w naszym ojczystym języku. Posiada wsparcie dla Internet Explorera, Firefoksa, dla sieci eMule, BitTorrent. Może pochwalić się ogromną popularnością i przychylnością wśród użytkowników na całym świecie oraz dużą ilością opcji.

snap3
snap3

Darmowy program na licencji GNU z polskim menu. Posiada wsparcie dla BitTorrent, można dzięki niemu także wysyłać i dzielić się swoimi plikami, potrafi pobierać Flash Video z Youtube, Google Video, etc., można operować nim na odległość dzięki zdalnemu dostępowi, można podglądać pobierane pliki audio i video, posiada harmonogram zadań, eksplorator witryn WWW oraz wiele innych ciekawych opcji i funkcji. Dostępny jest także w wersji Portable!

snap4
snap4

O ile mnie pamięć nie myli, DAP to jeden z pierwszych takich programów na rynku. Pamiętam kiedy byłem bardzo młody i posiadałem SDI w TP gdzie prędkość to max 11,52 KB/s ten program ratował mi życie wiele razy. Dziś jego funkcjonalność i wygląd zmieniły się diametralnie. Program jest darmowy ale wyświetla reklamy. Jest możliwość wykupienia wersji Premium.Teraz można podglądać pliki video a dodatkowo w wersji płatnej wymazywać pliki, ukryć i zablokować dostęp do swoich pobierań, podglądać archiwa ZIP.

snap5
snap5

Wyglądem przypomina starszą wersję FlashGeta. Wspiera wszystkie standardowe protokoły oraz BitTorrent i  eMule. Łatwo mozemy zaplanować nasze pobierania dzięki harmonogramowi zadań, możemyh przejrzeć jak wygląda struktura strony dzięki Eksploratorowi Strony, dostepny jest także na starsze systemy Windows - Win95, Win98, Win98SE, WinME. Oceniam go na 4-. Akurat ten menadżer jest płatny (29.95 USD).

snap6
snap6

Płatny ale bardzo dobry program także w polskiej wersji językowej. Posiada wsparcie dla Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 i wiele innych. Dzięki niemu łatwo pobierzemy film w formacie Flash Video z YouTube, MySpaceTV i Google Video. Posiada funkcję limitu pobieranych danych tj. można ustalić aby maksymalna ilość pobranych danych w godzinę nie przekraczała np. 100 MB.

snap7
snap7

Wyglądem przypomina FlashGeta. został przystosowany do łatwego pobierania video, muzyki i plików z serwisów takich jak Myspace, YouTube, Imeem, Pandora, Rapidshare. Cechuje się prostym i mało skomplikowanym interfejsem użytkownika, wspiera przeglądarki takie jak IE, Firefox, Maxthon i Opera. Dostępny jest także w języku polskim. No i najważniejsze... jest darmowy i według opisu producenta działa w 100% sprawnie w Windows 7.

snap8
snap8

Ten program jest na rynku tak długo prawie jak DAP i posiada swoich 'fanatyków'. Nie tylko pobiera z HTTP i FTP. Dzisiaj to nie wystarczy dlatego nowe wersje GetRight'a potrafią także pobierać pliki z sieci BitTorrent. Program działa z przeglądarkami takimi jak Internet Explorer, Firefox, Opera, Mozilla, Netscape, AOL oraz MSN. Bez problemów pobiera pliki o rozmiarach 4 GB i więcej. Bez trudności możemy zaplanować nasze pobierania i nie martwić się, że pliki nie zostaną pobrane. GetRight także potrafi ściągać twoje podcasty. Przekonaj się sam! Program jest dostępny także dla starych systemów Windows jak ME, 98, 95. Nie jest darmowy - GetRight Pro kosztuje TYLKO 49.95 USD.

snap9
snap9

Ostatni program jaki chcę opisać to DAM. Dzięki niemu łatwiej pobierzemy filmy, muzykę z serwisów takich jak YouTube, MySpaceTV, GoogleVideo, DailyMotion, Xanga, MetaCafe, LiveVideo. Jedyny program na rynku, który posiada wsparcie dla Google Chrome (tak twierdzi producent) oraz resztę popularnych przeglądarek jak IE, Firefox, Opera. Jest 'ubrany' w prosty interfejs użytkownika oraz posiada wiele standardowych opcji takich jak harmonogram zadań. Osobiście uważam, że jest interesującą alternatywą dla wyżej wymienionych i warto go rozważyć. Darmowy w 100%.

Z jakich programów WY korzystacie (o ile takie macie), czy też uważacie, że sa wam zbędne?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)