Najlepsze polskie startupy 2010 roku [TOP 10]

Warszawa (Fot. Flickr/Christ0ff/Lic. CC by)
Warszawa (Fot. Flickr/Christ0ff/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

01.02.2011 10:17, aktual.: 14.01.2022 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu opisywaliśmy europejskie startupy z punktu widzenia Amerykanów. Czas na coś z polskiego podwórka – na podstawie rankingu serwisu Bankier.pl przygotowaliśmy listę najlepszych polskich startupów.

CityDeal.pl

CityDeal (Groupon)
CityDeal (Groupon)

CityDeal jest ofiarą własnego sukcesu - serwis już nie istnieje. Jeśli jednak założymy, że twórcy startupów nie prowadzą działalności charytatywnej, tylko biznes, i ich celem jest po prostu zarabianie, CityDeal można uznać za bardzo udany przykład sieciowego sukcesu.

CityDeal oferujący grupowe zakupy w ciągu kilku miesięcy zdobył popularność na tyle dużą, że został dostrzeżony i wykupiony przez amerykańskiego giganta – serwis Groupon. Rezultat? Twórcy CityDeal zarobili na sprzedaży własnego dzieła, a po przejęciu firmy przez serwis Groupon pracownicy znaleźli zatrudnienie w filii amerykańskiego giganta.

Wprawdzie malkontenci mogą narzekać, że firma nie przetrwała, ale z biznesowego punktu widzenia CityDeal to doskonały przykład jak skutecznie zarabiać pieniądze w Sieci. Trudno jednak stwierdzić, co kierowało osobami wskazującymi CityDeal jako polski startup – była to przecież lokalna wersja niemieckiego serwisu ;).

Zubibu.com

Zibubu
Zibubu

Serwis pozwala na uruchomienie sklepu przeznaczonego dla platform mobilnych. Coraz liczniejsza rzesza internautów korzystających z Sieci za pomocą smartfonów sprawia, że warto zachęcić ich do zakupów, oferując platformę e-commerce dostosowaną do ich sprzętu.

Dzięki integracji z tradycyjnym sklepem internetowym, obsługa nowej platformy ograniczona jest do minimum. Właściciel sklepu internetowego po rejestracji w serwisie Zubibu ma możliwość zaimportowania zdjęć i opisów produktów, a wdrożenie wersji mobilnej sprowadza się do dodania do strony fragmentu kodu.

Smartupz.com

Smartupz
Smartupz

Smartupz to platforma oferująca firmom hosting z zapleczem e-commerce. Nadrzędną ideą przyświecającą serwisowi jest udostępnianie narzędzi, dzięki którym klienci nie tylko stworzą własną stronę WWW, ale przede wszystkim zrobią z niej skuteczny kanał sprzedaży.

Sednem serwisu jest połączenie w jednym miejscu strony WWW i CRM-a. Jeśli firma zacznie za pośrednictwem strony sprzedawać produkty lub usługi, ma do dyspozycji aplikacje zapewniające wszechstronną obsługę klienta.

Manubia.pl

Manubia
Manubia

Do najlepszych polskich startupów należy również opisywana pod koniec ubiegłego roku Manubia. Serwis pozwala na zdobycie drobiazgowych informacji na temat osób handlujących na Allegro. Tworzone raporty obejmują obroty, szczegółową analizę asortymentu i liczne wykresy pozwalające na zapoznanie się z działaniami konkurencji.

Co istotne, wszelkie raporty tworzone są na podstawie publicznie dostępnych danych, które – zebrane w jednym miejscu – potrafią powiedzieć o sprzedających bardzo wiele. Serwis wydaje się doskonałą propozycją dla wszystkich sprzedawców chcących poznać konkurencję.

Pressmo.pl

Pressmo
Pressmo

Pressmo to serwis pozwalający na szybkie przekształcenie pliku PDF w wersję HTML – z menu i nawigacją - gotową do umieszczenia na serwerze. Klienci mogą również generować prezentacje w postaci pliku EXE.

Oferta Pressmo jest skierowana przede wszystkim do firm, które chcą zmienić swoje drukowane katalogi w interaktywne prezentacje lub łatwo przenieść zawartość papierowych materiałów promocyjnych na stronę WWW.

Admatik.pl

Admatik
Admatik

Admatik to automatyczna sieć reklamowa. Spośród wielu tego typu serwisów wyróżnia się dużą elastycznością – w ofercie znajduje się nie tylko jeden rodzaj boksów reklamowych lub linków, ale szeroki wachlarz formatów reklam.

Reklamodawca określa zasady kampanii, nie może jednak wskazać konkretnej strony WWW, na której ma zostać wyświetlona reklama – jest to obsługiwane automatycznie przez system Admatik.

Istotną zaletą serwisu jest wiele różnych sposobów rozliczeń. W zależności od preferencji osoba zlecająca publikacje reklam może wybrać m.in. CPM, CPA i CPC.

Fidbek.pl

Fidbek
Fidbek

Serwis pozwala na przeprowadzenie testów w zakresie m.in. asertywności, kreatywności i innych kompetencji społecznych. Po przeprowadzeniu testów następuje porównanie samooceny z opiniami na nasz temat, pochodzącymi od wskazanych znajomych.

Na tej podstawie generowany jest raport, pozwalający na określenie słabych i mocnych stron. Jak twierdzą twórcy serwisu, jest on skierowany przede wszystkim do kobiet zainteresowanych rozwojem osobistym.

Testuj.pl

Testuj
Testuj

Serwis stanowi platformę łączącą producentów oprogramowania i testerów. Producent oprogramowania określa swój budżet, kategoryzację ewentualnych błędów oraz wynagrodzenie za wykrycie któregoś z nich. Następnie oprogramowanie trafia do zarejestrowanych w serwisie testerów.

Z bazy zarejestrowanych użytkowników wyłonione zostają osoby spełniające wymagane w danym projekcie kryteria. Nie jest to proces automatyczny - wyboru dokonuje osoba nadzorująca prawidłowy przebieg testów.

Dzięki temu firmy mogą uniknąć kosztów związanych z obsługą własnego zespołu testerów, a jednocześnie mają gwarancję, że testy zostaną przeprowadzone przez profesjonalistów.

Szukajauto.pl

Szukajauto
Szukajauto

Szukajauto to interesująca propozycja dla osób zainteresowanych kupnem nowego samochodu. Serwis zawiera bazę samochodów oferowanych przez polskich dealerów i wyszukiwarkę pozwalającą na określenie parametrów wymarzonego wozu.

Jest to doskonała propozycja dla osób, które nie chcą bazować na obiegowych opiniach czy stereotypach, tylko szukają samochodu o określonych walorach użytkowych.

Dużym ułatwieniem jest w tym wypadku rozbudowana wyszukiwarka, pozwala na określenie m.in. takich parametrów, jak typ nadwozia, niestandardowe wyposażenie czy spalanie na 100 km.

Spoti.pl

Spoti
Spoti

Spoti to serwis pozwalający na udostępnianie i wyszukiwanie dokumentów. Użytkownicy mają możliwość wgrania plików w większości popularnych formatów – są to m.in. pliki tekstowe, prezentacje i pliki arkusza kalkulacyjnego.

Dzięki zastosowaniu systemu tagów i udostępnianemu przez serwis katalogowi można łatwo dotrzeć do tekstów na temat interesującego nas zagadnienia. Użytkownicy mogą również ukryć swoje dokumenty przed innymi, wykorzystując serwis jako dysk online przeznaczony dla różnych dokumentów.

Źródło: Bankier.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także