Najlepsze polskie wyszukiwarki MP3 [TOP 10]

Najlepsze polskie wyszukiwarki MP3 [TOP 10]20.11.2010 12:57
iPod Nano (Fot. Flickr/Abooth202/Lic. CC by-nd)
iPod Nano (Fot. Flickr/Abooth202/Lic. CC by-nd)
Przemysław Muszyński

Dobra wyszukiwarka MP3 to prawdziwy przyjaciel każdego miłośnika muzyki online. W Sieci takich serwisów jest jednak pełno. Które są najlepsze? Oto krótka lista tego typu witryn.

Dobra wyszukiwarka MP3 to prawdziwy przyjaciel każdego miłośnika muzyki online. W Sieci takich serwisów jest jednak pełno. Które są najlepsze? Oto krótka lista tego typu witryn.

Uczciwie mówiąc mam pewne wątpliwości, czy dobrze robimy tworząc tego typu listę. Większość tego typu stron jest słaba. O ile np. telewizja internetowa u nas trzyma się całkiem nieźle, tak nazwa wyszukiwarka MP3 często jest myląca. Serwisy takie często służą wyłącznie do przeglądania stron w rodzaju Wrzuta.pl.

Często robią to zresztą gorzej niż natywne algorytmy wyszukiwania. Jedyną ich zaletą jest przycisk Download, który znacząco ułatwia ściąganie plików osobom nieobeznanym z komputerami. W poniższym tekście pokazujemy jednak 10 witryn, które są całkiem niezłe.

Jeśli ktoś zna się na rzeczy, polecam mu też korzystanie z serwisów streamingowych w rodzaju Dailymotion, YouTube czy wymienionej już Wrzuty.pl. Tym bardziej, że ściąganie z nich plików tak naprawdę nie jest trudne.

Całkiem niezła wyszukiwarka MP3 (choć odnoszę wrażenie, że większość wyników bierze z Wrzuty), radząca sobie nawet z dość hermetycznymi i niepopularnymi utworami (testowałem ją na piosenkach z amerykańskiej wojny secesyjnej :P). Jej zaletą jest też minimalistyczna, bardzo czytelna szata graficzna.

Szczerze mówiąc po pierwszym wejściu na tę stronę nie byłem zachwycony. Z miejsca atakuje dość bałaganiarski, przestarzały layout w stylu roku 2005. Wszystko usiane jest drobnym maczkiem, na którym nie widać co jest treścią strony, a co linkiem sponsorowanym.

Do tego na górze znajduje się panel tytułowy tak odcinający się od treści, że odruchowo próbowałem go wyłączyć AdBlockiem ;). Słowem: serwis jest zaprojektowany celem wymuszenia przypadkowych kliknięć w AdSense.

Jednak to nie wygląd się liczy, a wyszukiwarka MP3 i jej działanie. Ta natomiast funkcjonuje dobrze, nie ma większych trudności z odnajdywaniem niszowych utworów. Warto więc korzystać z niej.

Strona jest czytelniejsza od poprzedniczki, choć kolorowy, słoneczny i nieco kiczowaty layout może mieć swoich przeciwników. Sama wyszukiwarka sprawdza się dobrze. Bez większych problemów znajduje utwory, których wyszukanie w innych źródłach jest trudne.

Zaletą serwisu jest przejrzystość i duża trafność znalezisk. Wadą fakt, że większość (jeśli nie wszystkie) utworów pochodzi z Wrzuty.

Ten serwis trafił na listę warunkowo. Ponownie testy zacząłem od niszowych, konfederackich piosenek wojennych, potem zeszło na nieco bardziej znany metal, a następnie kinder metal i pop. O ile z pierwszymi dwoma kategoriami poszło raczej słabo, tak już z udającymi satanistów pozerami było lepiej ;).

Zaletą serwisu jest to, że akurat ta wyszukiwarka MP3 nie bazuje jawnie (wreszcie!) na Wrzucie. Wada to niewielka trafność wyszukiwania. Jeśli użytkownik nie ma bardziej wyrafinowanych gustów muzycznych to ma szansę się sprawdzić. Jeśli potrzebuje czegoś bardziej wyspecjalizowanego, to nie jest to miejsce dla niego.

Strona wygląda jak zrobiona dla przedszkolaków, a w najlepszym razie dla nauczania początkowego. Co gorsza, większa część znalezisk tradycyjnie odsyła na Wrzutę. Samo funkcjonowanie wyszukiwarki także nie jest najlepsze.

Frazy trzeba wpisywać z dużą dokładnością (na szczęście są podpowiedzi) - inaczej algorytm głupieje i nie znajduje niczego. Jednak, jeśli nie popełni się żadnego błędu, to faktycznie strona odsyła do tego, co chce się znaleźć. Nie ma też problemu ze wyszukiwaniem egzotycznych utworów.

W ostatecznym rozrachunku należy więc powiedzieć, że jest to niezła wyszukiwarka MP3.

Pierwsze wrażenia z tej strony są raczej pozytywne. Otrzymujemy bogaty, choć nieco zbyt przeładowany layout. Informacje są dość przydatne, stanowią zbiory list przebojów z głównych stacji radiowych.

Niestety po wpisaniu frazy okazuje się, że najczęstszym źródłem plików jest nieśmiertelna Wrzuta. Zaletą serwisu jest natomiast wbudowana w niego wyszukiwarka wideo. Jeśli ktoś chce np. odnaleźć widziane dawno temu filmy z utalentowanymi dzieciakami, to jest to metoda dla niego.

Pozytywną cechą tej strony jest minimalistyczny layout, bez wodotrysków i przeszkadzających dodatków. Wada to niestety niewielka skuteczność. Większość wyników pochodzi z Wrzuty. Niestety wydaje mi się, że lepsze rezultaty osiągniemy posługując się wbudowaną wyszukiwarką tego serwisu.

Chyba jedyną zaletą tej witryny jest przejrzysty interfejs. Niestety większość wyników pochodzi z tego samego źródła, co zwykle (czyli z Wrzuty). Co gorsza nie są one zbyt dokładne. Często zdarza się, że (nawet popularne i znane) zespoły nie są odnajdywane.

Wydajność tej wyszukiwarki MP3 nie jest zbyt duża. Części niszowych tytułów zwyczajnie nie udało mi się znaleźć. Nie potrafię też powiedzieć skąd brane są wyniki, ale (wreszcie) chyba z jakichś innych serwisów niż Wrzuta.

Warto więc zapamiętać tę witrynę jako alternatywę. Jeśli czegoś nie znajdziemy na innych, podobnych serwisach, to możemy spróbować tej wyszukiwarki.

Do poprawnego działania strony potrzebne są wtyczki. Wyniki wyszukiwania pochodzą z Wrzuty, a sama wyszukiwarka MP3 sprawdza się gorzej niż wbudowane funkcje wymienionego już serwisu.

Jedyną zaletą jest przycisk „ściągnij” który przyda się zapewne osobom niepotrafiącym obsługiwać programów w rodzaju Wrzuta Downloader.

Dobra wyszukiwarka mp3 to prawdziwy przyjaciel każdego miłośnika muzyki online. W sieci jest ich jednak pełno. Skąd można wiedzieć, które są najlepsze? Oto krótka lista tego typu serwisów.

Uczciwie mówiąc mam pewne wątpliwości, czy dobrze robimy tworząc tego typu listę. Pomijając kwestię prawną: większość tego typu stron jest zwyczajnie kiepska. Nazwa „wyszukiwarka mp3” natomiast jest myląca, gdyż serwisy takie często służą do przeglądania stron w rodzaju Wrzuta.pl.

Często robią to zresztą gorzej niż natywne algorytmy wyszukiwania. Jedyną ich zaletą jest przycisk „download”, który znacząco ułatwia ewentualne ściąganie plików osobom nieobeznanym z komputerami. W poniższym tekście wyobrębniliśmy jednak 10 tego typu witryn, które są niezłe.

Twojanuta.pl

Całkiem niezła wyszukiwarka mp3 (choć odnoszę wrażenie, że większość wyników bierze z Wrzuty), radząca sobie nawet z dość hermetycznymi i niepopularnych utworami (testowałem ją na piosenkach z amerykańskiej wojny secesyjnej). Zaletą jest też minimalistyczna, bardzo czytelna szata graficzna strony.

mp3.teledyski.info

Szczerze mówiąc po pierwszym wejściu na tą stronę nie byłem zbyt zachwycony. Z miejsca atakuje dość bałaganiarski, przestarzały layout w stylu roku 2005. Wszystko usiane jest drobnym maczkiem, na którym nie widać co jest treścią strony, a co linkiem sponsorowanym.

Do tego na górze znajduje się panel tytułowy tak odcinający się od treści, że odruchowo próbowałem go wyłączyć AdBlockiem. Słowem: serwis zaprojektowany celem wymuszenia przypadkowych kliknięć z adsensów.

Jednak to nie wygląd się liczy, a wyszukiwarka mp3 i jej działanie. Ta znowu funkcjonuje dobrze, nie ma większych trudności z odnajdywaniem niszowych utworów. Warto więc polecić korzystanie z niej.

MP3H

Strona jest czytelniejsza od poprzedniczki, choć kolorowy, słoneczny i nieco kiczowaty layout może mieć swoich przeciwników. Znów sprawdza się dobrze. Bez większych problemów znajduje utwory, których odnalezienie w innych źródłach bywa problematyczne.

MP3H na tle wielu innych tego typu serwisów wypada przynajmniej dobrze. Warto z niego korzystać. Zaletą jest przejrzystość i duża trafność znalezisk. Wadą: fakt, że większość (jeśli nie wszystkie) utwory pochodzą z Wrzuta.pl.

Icsx.com.pl

Powiedzmy, że trafił na tą listę warunkowo. Ponownie testy zacząłem od tych niszowych, konfederackich piosenek wojennych, potem zeszło na nieco mniej niszowy metal, a następnie kinder metal i pop. O ile z pierwszymi dwoma kategoriami poszło raczej słabo, tak już z udającymi satanistów pozerami było lepiej.

Zaletą serwisu jest to, że akurat ta wyszukiwarka mp3 nie bazuje (wreszcie!) na Wrzuta.pl. Wadą: niewielka trafność wyszukiwania. Jeśli nie macie bardziej wyrafinowanych gustów muzycznych, to prawdopodobnie się sprawdzi. Jeśli potrzebujecie czegoś bardziej wyspecjalizowanego, to nie jest to miejsce dla was.

Wyszukiwarkamp3.i50.pl

Strona wygląda jak zrobiona dla przedszkolaków, a w najlepszym razie dla nauczania początkowego. Co więcej większa część znalezisk odsyła na wrzutę. Samo funkcjonowanie przeglądarki także nie jest najlepsze.

Frazy trzeba wpisywać z dużą pieczołowitością (na szczęście są podpowiedzi) inaczej algorytm głupieje i nie znajduje niczego. Jednak, jeśli nie popełni się żadnego błędu to faktycznie odsyła do tego, co chcieliśmy znaleźć. Nie ma też problemu ze znajdywaniem egzotycznych utworów.

W ostatecznym rozrachunku należy więc powiedzieć, że jest to niezła wyszukiwarka mp3.

MP3i.pl

Pierwsze wrażenia z tej strony są raczej pozytywne. Otrzymujemy bogaty, choć nieco zbyt przeładowany layout. Informacje są dość przydatne, stanowią zbiory list przebojów z głównych stacji radiowych.

Niestety po wpisaniu frazy w wyszukiwarce okazuje się, że najczęstrzym źródłem plików jest nieśmiertelna Wrzuta. Zaletą serwisu jest natomiast wbudowana w niego wyszukiwarka wideo.

HiFiMp3

Zaletą tej strony jest minimalistyczny layout, bez wodotrysków i przeszkadzających dodatków. Wadą jest niestety niewielka skuteczność. Większość wyników pochodzi z Wrzuta.pl. Niestety wydaje mi się, że lepsze rezultaty osiągamy posługując się wbudowaną wyszukiwarką tego serwisu.

Klubbers

Chyba jedyną zaletą tej wyszukiwarki jest przejrzysty interface. Niestety większość wyników pochodzi z tego samego źródła, co zwykle (czyli z Wrzuty). Co gorsza wyniki nie są zbyt dokładne. Często zdarza się, że (nawet popularne i znane) zespoły nie są odnajdywane. Dość niestety słabe rozwiązanie.

Worldmp3

Wydajność tej wyszukiwarki mp3 nie jest zbyt duża. Części niszowych tytułów zwyczajnie nie udało mi się znaleźć. Nie potrafię też powiedzieć skąd ona bierze swoje wyniki, ale (wreszcie) chyba z jakichś innych serwisów niż Wrzuta.

Warto więc zapamiętać ją jako alternatywę. Jeśli czegoś nie znajdziemy na innych, podobnych serwisach, to możemy spróbować powtórzyć wyszukiwanie za pomocą tego.

Mp3j.pl

Do poprawnego działania strony potrzebne są wtyczki. Wyniki wyszukiwania pochodzą z Wrzuty, a sama wyszukiwarka mp3 sprawdza się gorzej niż wbudowane funkcje wymienionego już serwisu. Uczciwie mówiąc trochę nie wiem do czego służą takie strony.

Jedyną zaletą jest przycisk „ściągnij” który przyda się zapewne osobą nie potrafiącym obsługiwać programów w rodzaju Wrzuta Downloader.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)