Najlepsze programy graficzne online [TOP 7]

Najlepsze programy graficzne online [TOP 7]

Malarz (Fot. Flickr/pedrosimoes7/Lic. CC by)
Malarz (Fot. Flickr/pedrosimoes7/Lic. CC by)
Paweł „FrostBite” Iwaniuk
18.10.2010 17:17, aktualizacja: 15.01.2022 13:59

Aby poprawiać zdjęcia z wakacji czy rodzinnych imprez, wcale nie musisz kupować drogiego Photoshopa. W Sieci można znaleźć świetne programy graficzne online, które są dostępne za darmo. Prezentujemy 7 najlepszych takich aplikacji.

Aby poprawiać zdjęcia z wakacji czy rodzinnych imprez, wcale nie musisz kupować drogiego Photoshopa. W Sieci można znaleźć świetne programy graficzne online, które są dostępne za darmo. Prezentujemy 7 najlepszych takich aplikacji.

Programy graficzne online pozostają pod dużym wpływem Photoshopa. Widać to po interfejsach. Oczywiście sieciowe wersje nie oferują tylu funkcji, co produkt Adobe'a. Wymagają też stałego połączenia z Internetem.

Wszystkie webowe programy graficzne w tym przeglądzie są bezpłatne. Niektóre z nich mają opcje premium, ale nie są one obowiązkowe.

Najbardziej zaawansowany program graficzny w zestawieniu - aspiruje do miana internetowego Photoshopa. Sumo Paint poza rozbudowanymi narzędziami oraz pokaźną liczbą filtrów ma bardzo fajne przybory do rysowania wektorów.

Sumo Paint
Sumo Paint

Dla kogo jest przeznaczony Sumo Paint? To zdecydowanie świetne narzędzie dla cyfrowych malarzy i osób, które chcą bez inwestowania w profesjonalne oprogramowanie spróbować swoich sił w grafice komputerowej.

Jeśli przejrzycie galerię prac stworzonych w Sumo (dostępna na stronach serwisu), szybko przekonacie się, że aplikacja musi mieć duże możliwości.

Pixlr to już niższa półka. Pozwala pracować z warstwami. Umożliwia zapis we własnym formacie razem z warstwami. Pixlr jest rozwijany od ponad 2 lat. W tym czasie ten program graficzny zyskał wiele filtrów, bibliotekę pędzli oraz dodatkowe narzędzia.

Pixlr
Pixlr

Do czego możemy wykorzystać Pixlra? Zaryzykowałbym stwierdzenie, że do wszystkiego. Aplikacja pozwoli skorygować zdjęcie, stworzyć własną grafikę, a nawet opracować baner reklamowy.

Podobnie jak Photoshop, Pixlr ma „style warstw”. Pozwalają one dodawać różnorodne gotowe efekty do naszych dzieł. Nie są one co prawda tak rozbudowane jak w przypadku PS, ale ich obecność cieszy.

Szukasz programów, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo? Rzuć okiem na nasz ranking darmowych antywirusów.

To zdecydowanie najprostszy i najlżejszy program graficzny w tym przeglądzie. Całość jest jednak bardzo funkcjonalna i zaskakująco szybka jak na aplikację internetową. Nawet duże zdjęcia z dysku ładują się błyskawicznie.

Splashup
Splashup

Do czego możemy wykorzystać Splashupa? Przede wszystkim możemy dokonać prostej obróbki zdjęć, szczególnie gdy nie mamy innej aplikacji pod ręką. Kadrowanie, zmiana wielkości czy dodanie podpisów zajmują tylko kilka sekund.

Splashup ma kilkanaście filtrów, które pozwalają skorygować kolory, wyostrzyć czy rozmyć zdjęcia. Warto zaznaczyć, że aplikacja umożliwia pracę w warstwach. Efekty pracy możemy zapisać w plikach JPG, PNG oraz formacie FXO, który pozwala zachować dzieło razem z warstwami ;).

Porównanie do programu Lightroom jest tutaj mocno przesadzone, ale gdy pierwszy raz eksperymentowałem z Pixlren, to właśnie aplikacja Adobe przyszła mi na myśl. Dlaczego? Między innymi ze względu na prosty interfejs oraz możliwość szybkiej korekcji zdjęć.

Pixlr Express
Pixlr Express

Co prawda Pixlr Express nie pozwala (przynajmniej na razie) obrabiać kilku zdjęć jednocześnie lub otwierać plików RAW. Mimo to dobrze radzi sobie zdjęciami JPG. Warto również zaznaczyć, że ten program graficzny pozwala na przykład wybielać zęby ;).

Pixlr i właśnie Picnik to te programy graficzne, które pozwalają najłatwiej i najszybciej nanieść poprawki na zdjęcia.

Picnik
Picnik

Świetnie działa automatyczna korekcja barw i naświetlania, co dla osoby nieznającej się na obróbce fotografii jest opcją szczególnie przydatną. Warto też wspomnieć o możliwości korekcji perspektywy. Jedynym minusem Picnika jest fakt, że jego bezpłatna wersja ogranicza zapis zdjęć do rozdzielczości około 4 megapikseli.

Według mnie oficjalny internetowy Photoshop ma ze swoim stacjonarnym kuzynem niewiele wspólnego. Nie oznacza to jednak, że jest on całkowicie bezużyteczny. Powiem nawet, że ten program graficzny ma co najmniej kilka bardzo dobrych funkcji.

Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express

Poza typową korekcją PSE ma świetną funkcję generującą czarno-białe zdjęcia. Co w niej takiego świetnego? Otóż umożliwia ona zdecydowanie, które partie zdjęcia będą jaśniejsze, a które ciemniejsze. Nie ma jednak róży bez kolców. Efekty naszej pracy możemy zapisać w rozdzielczości 3 megapikseli.

Jak łatwo zapamiętywać hasła do stron WWW? Zobacz listę najlepszych menedżerów haseł.

Aplikacja ta powstała w ramach eksperymentów z HTML5. Jest to bardzo prosty, żeby nie powiedzieć „anemiczny” program graficzny, który symuluje różnego rodzaju narzędzia do rysowania.

Harmony
Harmony

Za pomocą Harmony możemy między innymi szkicować cyfrowym węglem. Rysunek powstaje bardzo naturalnie, tak jakbyśmy wykonywali go na prawdziwym papierze. Kształt linii jest automatycznie wygładzany. Efekty potrafią być zaskakujące.

Jeżeli znacie jakieś dobre i darmowe programy graficzne online, napiszcie o nich w komentarzach. Niedługo przyjrzymy im się bliżej ;).

Rzuć także okiem na nasze najnowsze zestawienie darmowych programów graficznych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)