Najlepsze przerobione komputerowe obudowy [TOP 10]

Strona głównaNajlepsze przerobione komputerowe obudowy [TOP 10]
18.02.2011 13:00
Obudowa TIE Fighter
Obudowa TIE Fighter
Grzegorz Nowak
Grzegorz Nowak

Niektórzy mają dość standardowych blaszaków i przy odrobinie kreatywności oraz wolnego czasu potrafią stworzyć pomysłowe, unikatowe cudeńka. Mamy dla Was zestawienie 10 komputerowych obudów, których nie kupicie w żadnym sklepie.

Butelka whisky

Obudowa whisky
Obudowa whisky

Nikt nie pogardzi butelką whisky, szczególnie jeśli jej zawartość jest tak wyjątkowa. W tym wypadku ciężko powiedzieć, jaki sprzęt kryje się we wnętrzu tego komputera, ale trzeba przyznać, że z zewnątrz prezentuje się ciekawie.

Zbliżenie na porty
Zbliżenie na porty
Zawartość butelki
Zawartość butelki

Wall-E

Wall-E
Wall-E

Stworzenie tej obudowy komputerowej zajęło rosyjskiemu konstruktorowi 18 dni. Obudowa jest inspirowana wyglądem Wall-Eego, bohatera animacji Disneya. Zaskakuje przede wszystkim precyzja wykonania i ogrom pracy włożony w konstrukcję, szczególnie jeśli przyjrzeć się poszczególnym jej etapom uwiecznionym na zdjęciach.

Gąsienica Wall-E'ego
Gąsienica Wall-E'ego
Tył obudowy
Tył obudowy

Hulk

Komputerowy Hulk
Komputerowy Hulk

A teraz coś dla fanów komiksów Marvela. Co prawda do tej modyfikacji nie końca pasuje nazwa obudowa, ale jest na tyle ciekawa (i geekowska), że znalazła się w tym zestawieniu. Autorem pomysłu jest Chris Blarsky, który za swoje dzieło został doceniony w konkursach na najbardziej geekowskie modyfikacje.

Hulk dźwiga płytę główną
Hulk dźwiga płytę główną

Batmobil

Obudowa Batmobil
Obudowa Batmobil

Czas na obudowę, której nie powstydziłby się sam Batman. Wygląd inspirowany jest Batmobilem z filmu Batman: Początek Christophera Nolana. Stworzenie tej rewelacyjnej modyfikacji wymagało ogromnego nakładu pracy, co możecie zobaczyć na stronie jej twórcy.

Wysunięty napęd DVD
Wysunięty napęd DVD

Pień drzewa

Pień drzewa
Pień drzewa

To chyba najbardziej ekologiczna obudowa w całym zestawieniu. Jednostka centralna została umieszczona w pniu wydrążonego drzewa i prezentuje się naprawdę ciekawie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj.

Komputer w pniu - widok z boku
Komputer w pniu - widok z boku

R2D2

R2D2
R2D2

Nie mogło zabraknąć gadżetu dla fanów Gwiezdnych wojen. Jego twórcą jest Ken Kirby. Oczywiście nie ma lepszego bohatera, który mógłby posłużyć za komputerową obudowę niż robot R2D2. Szkoda tylko, że wnętrze nie mieści mocy obliczeniowej i sztucznej inteligencji znanej z filmu.

Wnętrzności R2D2
Wnętrzności R2D2
R2D2
R2D2

Broń masowego rażenia

Bomba atomowa
Bomba atomowa

Broń masowego rażenia na Twoim biurku. Być może ta konstrukcja ma już swoje lata, ale grzechem byłoby o niej nie wspomnieć. Dopracowana w najmniejszych szczegółach przypomina rekwizyt z jakiegoś filmu. Dokładny opis zrobienia tego cudeńka znajdziecie na stronie bit-tech.net.

Bomba robi wrażenie
Bomba robi wrażenie

TIE Fighter

Miłość i kreatywność fana nie zna granic. Ta niezwykła obudowa służy nie tylko jako osłona na sprzętowe wnętrzności komputera, lecz także jako wygodny stolik. Biurko w kształcie myśliwca TIE to chyba marzenia każdego fana Gwiezdnych wojen. Twórcą tej obudowy jest David Barry, który dzięki swojej konstrukcji zdobył pierwsze miejsce w konkursie na modyfikacje obudowy komputerowej w stylu science fiction.

Orthank

Orthank
Orthank

Fani filmowego Władcy pierścieni i książek Tolkiena będą zachwyceni. Ta imponująca modyfikacja przedstawia wieżę Orthank znajdującą się w Isengardzie. Można tylko żałować, że nie sposób znaleźć więcej zdjęć tego kolosa i nie można przyjrzeć się szczegółom jego wykonania.

Dystrykt 9

Obudowa w stylu Dystryktu 9
Obudowa w stylu Dystryktu 9

Kolejna obudowa inspirowana produkcją kinową - tym razem Dystryktem 9. Modyfikacja została stworzona przez grupę moderów, którzy nie tylko zajmują się profesjonalnymi przeróbkami, ale również prowadzą sklep z częściami do modyfikacji. To robota specjalistów, więc nie ma się co dziwić, że obudowa wygląda obłędnie. Więcej zdjęć znajdziecie na ich stronie internetowej.

Case Mod "DISTRICT-9" Cooler Master 840, www.mnpctech.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)