Najlepsze reklamy z zabawnymi kotami [wideo]

Słodkie kociaki robiące nietypowe rzeczy działają na ludzi co najmniej tak jak pandy Firefoksa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej poważnych firm, których działalność w żaden sposób z kotami związana nie jest, w swoich reklamach wykorzystuje te zwierzęta.

Kociak jak z reklamy ;) (Fot. Flickr/BigTallGuy/Lic. CC by)
Kociak jak z reklamy ;) (Fot. Flickr/BigTallGuy/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski

20.12.2011 10:09

Słodkie kociaki robiące nietypowe rzeczy działają na ludzi co najmniej tak jak pandy Firefoksa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej poważnych firm, których działalność w żaden sposób z kotami związana nie jest, w swoich reklamach wykorzystuje te zwierzęta.

Specem od uroczych zwierzątek nie jestem, bo rzadko szukam takich treści z własnej inicjatywy, ale faktem jest, że jeśli ktoś mi przyśle takie wideo, to oglądam. Tak jak oglądałem pandy czerwone Firefoksa.

Coraz więcej osób szuka jednak kotów z własnej woli – stąd popularność takich stron jak ICanHasCheesburger czy takich klipów wideo jak ten (63 miliony odsłon!). Internauci chętnie przekazują też sobie nawzajem linki z reklamami, w których występują koty. Jeśli koty są zabawne, reklama ma dużą szansę stać się popularnym viralem.

Business Insider wylicza firmy, w których reklamach występują koty. Są to duże firmy, zazwyczaj w żaden sposób niezwiązane z produktami dla zwierząt. Ich reklamy biją rekordy popularności.

No bo jak można nie zwariować na punkcie jodłującego kota (od 5 grudnia prawie 700 tys. odsłon na YouTube), nawet jeśli reklamuje coś tak prozaicznego jak Walmart, sieć amerykańskich supermarketów?

A co powiecie na malutkiego, słodkiego koteczka testującego smartfona? Samsung wymyślił to bardzo sprytnie, muszę przyznać. Technologiczny gigant zapewne wzorował się na słynnym klipie, w którym kot bawi się iPadem – ale to nie jest ważne. Wyszło bardzo fajnie.

Kolejna świetna reklama stworzona specjalnie dla producenta mleka, brytyjskiej firmy Cravendale. Można tu zobaczyć m.in. kota czytającego książkę dotyczącą sztuki strategii militarnej, a także mnóstwo innych kotów w niecodziennych sytuacjach. Jest nawet koci gang!

Efekt? Niemal 5 mln odsłon na YouTube w niecałe 10 miesięcy.

Nikogo z Was zapewne już nie zaskoczy, że po koty sięgają nawet producenci samochodów. Oto jak wypada słodki kociak w reklamie Kia Picanto:

Zapewne już zauważyliście, że koty rozumieją się wyjątkowo dobrze z tabletami. Znakomicie wykorzystał to producent karmy dla zwierząt Friskies, tworząc serię gier dla kotów. A czy Twój kot ma już iPada?

Gry Friskies dla kotów reklamował już sam Kot w Butach, najjaśniejsza z kocich gwiazd:

Koty mogą zresztą reklamować nie tylko jedzenie dla kotów, ale też dla ludzi – choć nie wiem, czy Skittles to najszczęśliwszy przykład. Mnie ta reklama bardziej przeraża, niż zachwyca.

Agencja reklamowa John St zrobiła satyryczne wideo, w którym wypowiadali się ludzie zajmujący się wyłącznie tworzeniem klipów wideo z kotami. Czyli catvertisingiem. Kto wie, może niedługo to przestanie być żartem.

Catvertising

Klipy z uroczymi kotkami robiącymi dziwne rzeczy to niewątpliwie jeden z największych hitów Internetu w ostatnich latach. Czemu więc nie zrobić na tym biznesu?

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.