Najlepsze rozszerzenia przeglądarek do pobierania filmów z Sieci [TOP 6]

W starciu z tymi dodatkami YouTube nie ma żadnych szans ;)! (Fot. Flickr/webtreats/Lic. CC by)
W starciu z tymi dodatkami YouTube nie ma żadnych szans ;)! (Fot. Flickr/webtreats/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

28.06.2011 09:10, aktual.: 14.01.2022 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić, jeśli jakiś utwór lub film dostępny na YouTube spodobał Ci się tak bardzo, że chcesz mieć go na dysku, w telefonie albo w odtwarzaczu MP3? Z pomocą przychodzą dodatki do przeglądarek, pozwalające na pobieranie multimediów.

Co zrobić, jeśli jakiś utwór lub film dostępny na YouTube spodobał Ci się tak bardzo, że chcesz mieć go na dysku, w telefonie albo w odtwarzaczu MP3? Z pomocą przychodzą dodatki do przeglądarek, pozwalające na pobieranie multimediów.

Easy YouTube Video Downloader (Firefox, Chrome)

Wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników Firefoksa jest Easy YouTube Video Downloader. Po zainstalowaniu dodatku i ponownym uruchomieniu przeglądarki interfejs YouTube'a zostanie rozszerzony o dodatkowy przycisk.

Pozwala on na wybór formatu, w jakim zostanie zapisany film. Można skorzystać z FLV, przeznaczonego dla telefonów komórkowych 3GP oraz MP4.

Z dodatku mogą korzystać zarówno użytkownicy Firefoksa, jak i Chrome'a.

Download Media Bar (Opera)

Ten bardzo prosty dodatek po zainstalowaniu jest niewidoczny. Uaktywnia się dopiero, gdy po wejściu na stronę wskażemy film kursorem.

W lewym dolnym roku pojawią się wówczas ikony pozwalające na pobranie filmu. Można to zrobić zapisując film w formacie FLV bezpośrednio na dysku lub za pomocą serwisów pośredniczących w pobieraniu multimediów.

Video DownloadHelper (Firefox)

Ten dodatek działa w nieco inny sposób. Video DownloadHelper skanuje odwiedzane witryny – lista obsługiwanych adresów jest naprawdę imponująca. Jeśli strona zawiera multimedia, które można pobrać, użytkownik jest o tym informowany zmianą koloru ikony dodatku. Po jej kliknięciu pojawia się menu, pozwalające na wybór jakości pobieranego filmu.

Video DownloadHelper - lista obsługiwanych serwisów
Video DownloadHelper - lista obsługiwanych serwisów

Możliwości dodatku są jednak znacznie większe. Zamiast po prostu zapisać film na dysku, można wybrać opcję konwersji – pobierany film zostanie zapisany w jednym z wielu formatów, dostosowanych do różnych urządzeń przenośnych. Można również wybrać WMV lub MP3.

Dodatek modyfikuje też interfejs Firefoksa, uzupełniając menu kontekstowe o opcje związane z obsługą pobierania multimediów.

Video DownloadHelper jest nietypowy nie tylko ze względu na swoje – bardzo duże – możliwości. Ten bezpłatny dodatek przynosi swojemu twórcy zysk w wysokości około 500 tys. dolarów rocznie.

Są to zarówno dobrowolne wpłaty od zadowolonych użytkowników, jak również zyski z reklam, umieszczonych na stronie autora.

YouTube MP3 Downloader (Opera)

Ten wyspecjalizowany dodatek rozszerza interfejs YouTube’a o dodatkowy przycisk. Pod filmem, obok przycisków oceny, Dodaj do i Udostępnij zostanie umieszczone polecenie Download mp3.

Jego kliknięcie spowoduje wyświetlenie strony, pozwalającej na pobranie ścieżki dźwiękowej filmu. Niestety, dodatek nie zawsze działa poprawnie. Zdarza się, że strona pozwalająca na pobranie pliku MP3 nie wyświetla się.

Chrome YouTube Downloader (Chrome)

Dodatek umieszcza pod filmem kolejny przycisk – Pobierz. Jego kliknięcie – w zależności od konfiguracji – powoduje rozpoczęcie pobierania filmu lub wyświetlenie listy dostępnych formatów, w których można zapisać film.

Poza zapisaniem na dysku całego klipu, dodatek umożliwia pobranie jedynie ścieżki dźwiękowej w formacie MP3. Pobieranie muzyki odbywa się za pomocą zewnętrznych serwisów.

NetVideoHunter (Firefox)

Ten dodatek do Firefoksa pozwala na pobieranie zarówno filmów, jak i muzyki z niemal każdego serwisu udostępniającego multimedia online.

Po wejściu na stronę z multimediami wystarczy kliknąć ikonę dodatku. Pojawi się wówczas wykaz plików, które możemy nie tylko pobrać, ale również – w oknie dialogowym dodatku - odtworzyć . Trzeba przyznać, że rozwiązanie to sprawdza się naprawdę dobrze.

Choć NetVideoHunter pod względem możliwości ustępuje dodatkowi Video DownloadHelper, w kwestii wygody obsługi moim zdaniem nie ma sobie równych.

Jeśli interesuje Cię pobieranie dostępnych online multimediów, sprawdź również, jak konwertować filmy na YouTube do formatu MP3 oraz jak hurtowo pobierać setki filmów z YouTube'a.

To tylko niektóre ze sposobów, zwiększających możliwości popularnych przeglądarek w zakresie pobierania multimediów z Sieci. Jakie inne dodatki są – Waszym zdaniem – warte polecenia?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)