Najlepsze serwisy i programy, które usprawnią Twojego Gmaila [TOP 8]

Najlepsze serwisy i programy, które usprawnią Twojego Gmaila [TOP 8]
Łukasz Michalik

30.12.2010 09:34, aktual.: 14.01.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gmail należy do czołówki darmowych kont pocztowych. Jego funkcje można rozszerzyć na kilka sposobów – poprzez testowe funkcje z Gmail Labs, wtyczki do popularnych przeglądarek lub niezależne, webowe aplikacje. Które dodatki do Gmaila są warte uwagi?

Other Inbox

OtherInbox.com
OtherInbox.com

Aplikacja to rodzaj organizera dla poczty ułatwiającego zapanowanie nad dużą liczbą przychodzących e-maili. OtherInbox automatycznie skanuje przychodzącą pocztę i za pomocą wbudowanych filtrów oznacza wiadomości, grupując w jednym miejscu, np. newslettery serwisów informacyjnych albo sklepów internetowych.

Unsubscribe

Unsubscribe.com
Unsubscribe.com

Jeśli jesteś zapisany do wielu newsletterów lub list dyskusyjnych, warto zainteresować się możliwościami, które oferuje Unsubscribe. Usługa ta wzbogaca interfejs Gmaila o przycisk pozwalający jednym kliknięciem wypisywać się z różnego rodzaju list mailingowych.

FindBigMail

FindBigMail.com
FindBigMail.com

Choć pojemność poczty Google'a wciąż rośnie, może dojść do sytuacji, gdy kilka oferowanych gigabajtów przestanie wystarczać. Dobrym pomysłem jest wówczas sprawdzenie, co zapycha naszą skrzynkę, i ocena, czy koniecznie musimy przechowywać wszystkie e-maile z ogromnymi załącznikami.

FindBigMail pozwala na szybkie oznaczanie i usuwanie dużych wiadomości.

Rapportive

Rapportive.com
Rapportive.com

Rapportive to społecznościowa warstwa Gmaila. Wtyczka sprawdza adres nadawcy w najważniejszych serwisach społecznościowych i na tej podstawie obok treści e-maila wyświetla raport aktywności danej osoby.

AwayFind

AwayFind.com
AwayFind.com

Aplikacja może okazać się przydatna, gdy nie jesteśmy online przez całą dobę, a nie chcemy przegapić nadejścia ważnego e-maila. AwayFind wyśle powiadomienie określonym wcześniej kanałem (np. SMS-em lub mobilnym komunikatorem). Niektóre funkcje działają tylko na terenie USA.

Hotmail

Hotmail.com
Hotmail.com

Może to zabrzmieć paradoksalnie, ale dobrym dodatkiem do Gmaila jest... dodatkowe konto pocztowe, np. Hotmail lub inne o odpowiedniej pojemności. Daje nam to gwarancję, że w przypadku awarii usługi Google'a nadal będziemy mieć dostęp do archiwum.

Innym rozwiązaniem  jest korzystanie z desktopowego klienta poczty (np. Thunderbirda) i przechowywanie e-maili na lokalnym dysku twardym.

TripIt

TripIt.com
TripIt.com

Dla podróżników ciekawą propozycją jest TripIt. Usługa ta skanuje pocztę i tworzy, na bazie m.in. e-maili z potwierdzeniami rezerwacji, chronologiczny plan wycieczki. TripIt pozwala również na ręczne dodawanie punktów wyjazdu.

Boomerang

BoomerangGmail.com
BoomerangGmail.com

Zazwyczaj wysyłamy e-mail bezpośrednio po jego napisaniu. Boomerang pozwala opóźnić czas wysyłki. Dodatkowo użytkownik może włączyć opcję, która automatycznie przywróci wybraną wiadomość w skrzynce odbiorczej w określonym czasie.

Źródło: Lifehacker

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)