Najlepsze serwisy randkowe. Gdzie szukać drugiej połowy?

Najlepsze serwisy randkowe. Gdzie szukać drugiej połowy?05.05.2011 09:36
Zakochani (Fot. Flickr/pedrosimoes7/Lic. CC by)
Zakochani (Fot. Flickr/pedrosimoes7/Lic. CC by)

Zamiast imprezy – wieczory nad kolejnymi projektami. Zamiast piwa ze znajomymi – hektolitry kawy. Zamiast słońca – blada poświata monitora. Co ma robić rasowy geek, aby znaleźć bratnią duszę? Odpowiedź jest prosta – powinien odwiedzać najlepsze serwisy randkowe!

Zamiast imprezy – wieczory nad kolejnymi projektami. Zamiast piwa ze znajomymi – hektolitry kawy. Zamiast słońca – blada poświata monitora. Co ma robić rasowy geek, aby znaleźć bratnią duszę? Odpowiedź jest prosta – powinien odwiedzać najlepsze serwisy randkowe!

Co wyróżnia wartościowe serwisy tego typu? Wbrew pozorom najważniejsza nie jest liczba profili – ta mogła wzrastać przez długie lata i nie odzwierciedla wartości strony. Kluczowa jest za to liczba użytkowników, którzy korzystają z serwisu randkowego regularnie.

Najlepsze serwisy randkowe mają zazwyczaj rozbudowaną ofertę płatnych usług. Są to z reguły różnego rodzaju konta premium, dające poza prestiżem dostęp do dodatkowych możliwości, nieosiągalnych dla użytkowników korzystających z darmowego dostępu.

W zestawieniu zostały pominięte typowe serwisy społecznościowe oraz serwisy z anonsami erotycznymi. Które serwisy randkowe cieszą się w Polsce popularnością i zasługują na uwagę?

eDarling.pl

2 mln aktywnych użytkowników, około 5 mln profili.

eDarling.pl
eDarling.pl

Serwis eDarling.pl to jedna z większych platform randkowych w Europie. Poza wersją polską ma 10 innych wydań lokalnych. Oprócz typowego wyszukiwania za pomocą parametrów podanych przez użytkownika, serwis oferuje również system podpowiedzi.

Na bazie profilów psychologicznych tworzonych na podstawie szczegółowych ankiet eDarling.pl proponuje swoim użytkownikom partnerów pasujących pod względem osobowości i oczekiwań.

eDarling.pl udostępnia również część poradnikową, zawierającą wskazówki na temat rozwoju osobowego i kontaktów interpersonalnych. Poza ogólnymi poradami wydzielony jest również specjalny serwis newsowy dla singli. Niestety, większość usług wymaga płatnego konta.

eDarling.pl oferuje ponadto gwarancję dla osób korzystających z usług premium – w zależności od długości abonamentu serwis gwarantuje nawiązanie kontaktu z określoną w regulaminie usług liczbą użytkowników.

Mimo dużych możliwości i znacznej liczby użytkowników w Sieci można znaleźć wiele krytycznych uwag pod adresem serwisu. Dotyczą one m.in. sposobu rezygnacji z konta premium i problemów z kontaktem z administracją serwisu.

Sympatia.pl

1,2 mln aktywnych użytkowników, niecałe 4 mln profili.

Sympatia.pl
Sympatia.pl

Największy polski serwis randkowy został założony w 2002 roku. Podstawowe, darmowe konto umożliwia przeglądanie profili użytkowników, nie daje jednak możliwości korespondencji.

Sympatia.pl oferuje wiele opcji społecznościowych – ciekawą funkcją jest m.in. wykaz imprez organizowanych przez użytkowników. Osoby korzystające z kont premium mają ponadto dostęp do zintegrowanego z serwisem komunikatora o nazwie Flircik.

Sympatia.pl udostępnia również treści poradnikowe i lifestyle’owe. Serwis organizuje cykliczne aukcje charytatywne, na których można licytować spotkania z celebrytami.

C-Date.pl

Ponad 416 tys. użytkowników.

C-Date.pl
C-Date.pl

C-Date.pl to serwis, który znalazł sobie ciekawą niszę. Jest nią casual dating, czyli niezobowiązujące znajomości, ograniczające się często tylko do jednego spotkania. Serwis reklamuje się jako miejsce dla internautów szukających „namiętności i przygody miłosnej na poziomie”.

Mimo ciekawej niszy C-Date.pl wizualnie odbiega od standardów charakteryzujących najlepsze serwisy randkowe – razi m.in. niezbyt szczęśliwy pomysł umieszczania brązowego tekstu na brązowym tle.

Strona spotkała się ponadto z krytyką aktualnych i byłych użytkowników, zarzucających administracji C-Date.pl wysyłanie fałszywych wiadomości, mających skłonić do kupienia konta premium i problemy z egzekwowaniem roszczeń – serwis należy do pochodzącej ze Słowacji firmy zarejestrowanej w Luksemburgu.

be2.pl

Prawie 190 tys. polskich użytkowników, ponad 24 mln profili.

be2.pl
be2.pl

Kolejny pod względem popularności jest międzynarodowy serwis be2.pl. Ta platforma randkowa opiera się na teście osobowości, wypełnianym przez użytkowników. Na jego podstawie tworzony jest profil pozwalający na dobieranie pasujących do siebie osób.

Podobnie jak eDarling.pl, be2.pl gwarantuje użytkownikom kont premium nawiązanie kontaktu z określoną liczbą osób.

Niestety, w Sieci pojawiają się relacje zawiedzionych użytkowników, którzy twierdzą, że część otrzymywanych wiadomości to generowane masowo komunikaty, rozsyłane przez administrację serwisu.

MyDwoje.pl

Ponad 170 tys. użytkowników miesięcznie.

MyDwoje.pl
MyDwoje.pl

Polski serwis MyDwoje.pl to – jak twierdzą jego twórcy – platforma randkowa dla wymagających. MyDwoje.pl wyróżnia się jasnym określeniem zasad – użytkownik jeszcze przed rejestracją może zorientować się, jakie usługi da mu darmowy dostęp, a za jakie funkcje serwisu będzie musiał zapłacić.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wyboru pomiędzy abonamentem, a płaceniem za usługi premium za pomocą SMS-a. MyDwoje.pl udostępnia również część poradnikową oraz organizuje różnego rodzaju imprezy dla swoich użytkowników.

Istotną różnicą w porównaniu z wieloma innymi serwisami randkowymi jest również brak automatycznego przedłużania abonamentu premium – to użytkownik decyduje, jak długo chce korzystać z płatnych usług.

MyDwoje.pl, mimo popularności mniejszej od czołówki niniejszego rankingu, korzystnie wyróżnia się cechami, które powinny mieć najlepsze serwisy randkowe. Można do nich zaliczyć wiarygodność i jasne określenie zasad.

Przeznaczeni.pl

Ponad 120 tys. aktywnych użytkowników, niemal 250 tys. profili.

Przeznaczeni.pl
Przeznaczeni.pl

Serwis Przeznaczeni.pl reklamuje się jako propozycja dla ludzi z wartościami. Co go wyróżnia? Przeznaczeni.pl to internetowe randki dla osób poważnie traktujących religię i planujących związek oparty na wartościach katolickich.

Wybrana przez twórców serwisu nisza okazała się atrakcyjna. Przeznaczeni.pl istnieją od 2005 roku i od tego czasu serwis zdobył niemal 250 tys. użytkowników.

Poza funkcjami typowymi dla serwisu randkowego Przeznaczeni.pl oferują użytkownikom informacje o różnego rodzaju imprezach, spotkaniach, nabożeństwach czy pielgrzymkach. Internauci mają również dostęp do treści poradnikowych, opartych na wartościach katolickich.

mKontakt.pl

Około 100 tys. profili.

mKontakt.pl
mKontakt.pl

mKontakt.pl to jeden ze starszych serwisów randkowych – istnieje od 2003 roku. W przeciwieństwie do konkurencyjnych platform mKontakt to przede wszystkim serwis rozrywkowy i lifestyle’owy – randki online to jedna z jego funkcji.

Społeczność użytkowników serwisu jest niestety mało zróżnicowana – na 15 tys. kobiet przypada niemal 85 tys. mężczyzn. Poza możliwością zawierania znajomości, mKontakt.pl oferuje dostęp do gier, forów, teledysków i różnego rodzaju treści rozrywkowych.

Zarówno wygląd, jak i oferta odbiegają od standardu, jaki oferują najlepsze serwisy randkowe. Mimo tego mKontakt.pl pozostaje ciekawą alternatywą, która może zainteresować swoich użytkowników mnogością funkcji.

Decydując się na korzystanie z serwisu randkowego, warto pamiętać, że w wielu przypadkach oznacza to niemałe koszty związane z zakupem kont premium.

Pod tym względem dość niekorzystnie wypadają największe serwisy – o kontrowersyjnych praktykach niektórych z nich pisaliśmy jeszcze w lutym.

Gdzie najlepiej szukać znajomości? Duża baza użytkowników to nie wszystko! Najlepsze serwisy randkowe charakteryzują się zazwyczaj przejrzystością i prostotą zasad. Podobne cechy mają zazwyczaj platformy randkowe należące do dużych portali internetowych, jak m.in. Sympatia.pl i DoSerca.pl.

W polskiej Sieci jest bardzo wiele różnych serwisów randkowych. Które poza wymienionymi w zestawieniu są Waszym zdaniem godne polecenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)