Najlepsze serwisy z darmowymi grami online [TOP 10]

Pinball (Fot. Flickr/Markusram/Lic. CC by-nd)
Pinball (Fot. Flickr/Markusram/Lic. CC by-nd)
Łukasz Michalik

13.01.2011 15:50, aktual.: 14.01.2022 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputerowa rozrywka to nie tylko zarwane noce nad kolejnymi misjami w Black Opsie. Wielu graczy nie ma ochoty na wnikliwe studiowanie instrukcji. W takiej sytuacji doskonałym wyborem są gry przeglądarkowe. Gdzie ich szukać?

Armor Games

ArmorGames
ArmorGames

Strona Armor Games to kwintesencja funkcjonalności. Menu z kategoriami gier, na stronie głównej kilkadziesiąt propozycji z różnych działów, umiarkowana liczba reklam i... to wystarczy ;).

Gry można sortować za pomocą kategorii, liczby graczy, czasu dodania itp. Do każdej dołączona jest informacja z dodatkowymi danymi, ocenami użytkowników i komentarzami.

Armor Games to nie tylko katalog gier, ale również społeczność użytkowników rywalizujących z sobą w rankingu punktowym. Gry dostępne w serwisie są darmowe. Do ich uruchomienia wystarczy przeglądarka internetowa i Flash.

Jay is Games

JayIsGames.com
JayIsGames.com

Jay is Games to blog poświęcony grom, przede wszystkim flashowym. Nie jest typowym katalogiem z tysiącami gier, ale raczej poradnikiem. Wskazuje, co w zalewie komputerowej rozrywki zasługuje na uwagę.

Poza recenzjami w serwisie można również znaleźć poradniki i instrukcje ukończenia różnych gier.

MMOGame

MMOGame.com
MMOGame.com

Serwis oferuje znacznie mniej gier od konkurencji, ale ilość dostarczanej rozrywki wcale nie jest mała.  W witrynie dominują wieloosobowe, przeglądarkowe gry sieciowe. Od większości casualowych gier różnią się poziomem skomplikowania.

Gry dostępne na MMOGame wymagają większego zaangażowania – rozgrywka może trwać miesiącami, a postępy w znacznej mierze zależą od spędzonego na grze czasu.

Wśród dostępnych gier znajdują się między innymi takie hity, jak OGame, Ikariam czy BiteFight. Serwis jest dostępny również w polskiej wersji językowej. Jakość rozrywki nie pozostawia wiele do życzenia, ale uwaga – dostępne w serwisie gry to zabójczo skuteczny pożeracz czasu!

Kongregate

Kongregate
Kongregate

Kongregate to połączenie serwisu społecznościowego i platformy rozrywkowej. Siłą serwisu jest ranking i rywalizacja między jego użytkownikami – liczne statystyki zachęcają do tego, by nie poprzestawać na jednej lub dwóch grach, ale zaangażować się w rywalizację z innymi.

Gry podzielone są na wiele kategorii. Aby zagrać, nie ma potrzeby tworzenia konta, jednak jeśli chcemy podjąć wyzwanie i stanąć do rywalizacji z innymi użytkownikami, konieczne jest zalogowanie się.

TIGdb

TIGdb
TIGdb

TiGSource to platforma popularyzująca dokonania niezależnych twórców gier i katalog - TIGdb - zawierający ich dzieła. Większość z oferowanych gier jest darmowa, jednak zdarzają się również wersje shareware lub płatne.

Kurnik

Kurnik.pl
Kurnik.pl

Wśród polskich serwisów z grami Kurnik wyróżnia się bardzo ascetycznym wyglądem. W gruncie rzeczy nie ma on tu jednak żadnego znaczenia - Kurnik to platforma pozwalająca graczom na rywalizację między sobą w sieciowe wydania wielu gier towarzyskich.

Do wyboru są między innymi gry karciane, szachy i warcaby, odpowiednik scrabble’a i wiele innych. Jedną z głównych cech Kurnika jest gra z żywym przeciwnikiem – serwis stanowi w gruncie rzeczy jedynie platformę obsługującą rozgrywkę między graczami.

Logowanie nie jest koniecznym warunkiem wzięcia udziału w grze, ale daje możliwość rywalizacji w rankingu najlepszych graczy.

Gry.pl

Gry.pl
Gry.pl

Jest to serwis adresowany do młodszych graczy. Udostępnione gry flashowe swoją tematyką i bajkową grafiką sprawiają, że dzieci z pewnością będą usatysfakcjonowane.

Na uznanie zasługuje rozbudowana kategoryzacja. Poza standardowym podziałem ze względu na rodzaj gry, dostępny jest również podział ze względu na płeć potencjalnych graczy, oraz kategorie tak egzotyczne jak gry „ubieranki” lub „strzelanie do bąbelków”.

Gry OnLine

Gry-OnLine.pl
Gry-OnLine.pl

Serwis z darmowymi grami flashowymi to część większego wortalu poświęconego komputerowej rozrywce. Na uwagę zasługuje bardzo bogata kolekcja flashowych tytułów – użytkownik ma do wyboru katalog kilku tysięcy gier!

Poza flashowymi grami online dostępne są również darmowe aplikacje wymagające instalacji oraz gry na telefony komórkowe.

Serwis, ze względu na swoją wielkość, stanowi niewyczerpane źródło rozrywki – problemem w tym wypadku jest nie tyle dostępność różnego rodzaju gier, co umiejętna selekcja i wybranie tych najciekawszych. Ułatwieniem w tym wypadku są proste filtry, pozwalające na szybkie zawężenie obszaru poszukiwań.

Giercownia

Giercownia.pl
Giercownia.pl

Giercownia to serwis poświęcony wyłącznie grom flashowym. Kolekcja dostępnych gier liczy kilka tysięcy tytułów, mogąc równać się z ofertą serwisu Gry-OnLine.

Początkujących użytkowników może odstraszać bardzo skromny wygląd strony i brak zaawansowanego systemu wyszukiwania, ale nie są to wady dyskwalifikujące serwis - Giercownia broni się ogromną biblioteką gier.

Wcograc.pl

WCoGrac.pl
WCoGrac.pl

Serwis nie udostępnia gier. Jest jednak bardzo obszernym katalogiem różnego rodzaju MMORPG-ów. Lista opisanych aplikacji budzi szacunek – obecnie jest ich ponad 600.

Gry charakteryzowane są krótkim, kilkuzdaniowym opisem, screenem i odsyłaczem do macierzystego serwisu. Podobnie jak w przypadku innych witryn z grami MMORPG niebezpieczeństwem jest czasochłonność takich rozgrywek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)