Najlepsze termosy do 1 l – z tymi produktami nic wam nie wystygnie

Zwykły, próżniowy termos na każdą okazję to już przeżytek. W sklepach znajdziecie teraz kilka rodzajów termosów, z których każdy ma swoją szczególną funkcję. Który termos jest najlepszy na wycieczki, a który do kawy? My już wiemy.

Najlepsze termosy potrafią utrzymywać stałą temperaturę nawet przed ponad 20 godzin!
Najlepsze termosy potrafią utrzymywać stałą temperaturę nawet przed ponad 20 godzin!
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Tatyana_Mu
Tomasz Karkuć

26.09.2017 | aktual.: 09.03.2022 10:54

Termosy turystyczne do 1 l

Wciąż najpopularniejsze są termosy, które bierze się ze sobą w podróż. W związku z tym termosy turystyczne powinny mieć solidną obudowę, najlepiej wykonaną ze stali nierdzewnej. Ważne w przypadku termosów dla turystów są też wymiary – chodzi przecież o to, by nie dźwigać ze sobą zbyt dużego pojemnika. Pamiętajcie, że wymiary termosu tylko pośrednio zależą od jego pojemności. Powód? Nawet w pozornie niedużych termosach, których pojemność wynosi znacznie mniej niż 1 litr, odstępy między ściankami (termosy mają podwójne ścianki) mogą być naprawdę spore, pogrubiając naczynie.

Nie wiecie, jaki termos turystyczny kupić? My polecamy ten:

Termosy turystyczne mogą mieć też bardziej sportowe zastosowanie. Obecnie możecie dostać termosy stylizowane na butelki albo na bidony. Nie dajcie się jednak zwieść, bo tego typu termosy jak mało które radzą sobie z utrzymywaniem temperatury – ta sztuka udaje im się nawet przez 30 godzin! Dla porównania - klasyczne termosy zachowują ciepło lub zimno napoju przez maksimum 20 godzin.

Chcecie kupić taki termos? W takim razie sprawdźcie ten produkt:

Termosy obiadowe do 1 l

Wciąż zdecydowanie zbyt mało osób wie o istnieniu termosów na jedzenie i bierze w drogę zwykłe kanapki. Tymczasem termosy obiadowe nie tylko idealnie nadają się na długie wędrówki po górach czy lesie, ale nawet do pracy. Takie termosy mogą wam się przydać również w mniej przyjemnych sytuacjach – np. gdy bliska wam osoba wyląduje w szpitalu, a wy będziecie chcieli zanieść jej ciepły posiłek.

Nawet jeśli jeszcze nie macie termosu obiadowego, po jego zakupie szybko zorientujecie się, że ten produkt jest po prostu niezbędny. Zwłaszcza, gdy wybierzecie ten termos:

Pamiętajcie, że termosy obiadowe to nie tylko wielkie pojemniki do przechowywania ton jedzenia. Przykładowo termos na zupę może mieć raptem 0,5 litra pojemności, a nawet mniej. Wybór powinien zależeć od od tego, czy w termosie będziecie nosić jedzenie tylko dla siebie, czy dla kogoś jeszcze. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy termos obiadowy jest wyposażony w dodatkowe przegródki lub miski, pozwalające oddzielnie przechowywać poszczególne produkty, a nawet całe dania.

Termosy do kawy do 1 l

Jeśli chcecie kupić termos do kawy, nie musicie inwestować w szczególnie wymyślny produkt. Najważniejsze, by wnętrze tego rodzaju termosu było stalowe, co ułatwi wam czyszczenie osadu po kawie. Poza tym w termosach do kawy lepszym wyjściem od zwykłej nakrętki będzie korek automatyczny – pod warunkiem, że nie będzie on wykonany z kiepskiej jakości tworzywa sztucznego, bo wtedy szybko zacznie przeciekać.

W jednym ze sklepów znaleźliśmy rewelacyjny termos do kawy. Tylko spójrzcie:

Swoją drogą – czasem kawa tak naprawdę stygnie już w momencie wlania jej do termosu. Jest jednak na to prosty sposób. Przed nalaniem napoju trzeba tylko wypełnić na moment wnętrze termosu wrzątkiem, przez co jego ścianki staną się gorące i nie "zabiorą" ciepła kawie.

Termosy konferencyjne do 1 l

Ciekawym rozwiązaniem są termosy konferencyjne, w przypadku których można przymknąć oko na gabaryty, ciężar czy jakość wykonania. Nie są to w końcu termosy do częstego przenoszenia, tylko alternatywa dzbanka, która po prostu utrzymuje stałą temperaturę napoju przez dłuższy czas.

W termosach konferencyjnych zwykle znajduje się pompka, która znacznie ułatwia wlanie napoju do kubka. Poza tym termosy konferencyjne, podobnie jak obiadowe, wcale nie muszą być duże. Niektóre modele mogą pomieścić 1 litr napoju lub nawet mniej – w końcu nie każda konferencja czy spotkanie biznesowe odbywa się w szerszym gronie osób.

Ze wszystkich termosów konferencyjnych, jakie widzieliśmy, ten spodobał nam się najbardziej:

Na koniec jeszcze jedno. Nie musicie sugerować się nazwą termosów konferencyjnych. Te pojemniki równie dobrze sprawdzą się np. podczas rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu lub gdy po prostu nie będzie wam się chciało non stop parzyć herbaty czy kawy.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.