Przechowaj napoje i żywność: termosy powyżej 1 l

Strona głównaPrzechowaj napoje i żywność: termosy powyżej 1 l
27.09.2017 08:35
Wysokiej jakości termosom niestraszna jest niska temperatura otoczenia
Wysokiej jakości termosom niestraszna jest niska temperatura otoczenia
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Tatyana_Mu
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Termosy o pojemności większej niż litr to doskonałe gadżety dla więcej niż jednej osoby, które przydają się nie tylko podczas długiej podróży. Musicie jednak pamiętać, że nie ma termosów uniwersalnych, które nadają się do wszystkiego. Jaki termos wybrać, by odpowiadał konkretnym potrzebom?

bESknIzV

Termosy obiadowe powyżej 1 l

Zacznijmy od przechowywania żywności. Mimo że wiele osób przed wyjściem z domu nadal robi sobie kanapki, to polecamy przerzucić się na termosy obiadowe. Termosy na jedzenie pozwolą wam się cieszyć ciepłym posiłkiem nawet z dala od cywilizacji. Oczywiście funkcja termosów obiadowych może też polegać na utrzymywaniu temperatury zimnych dań, jeśli taka jest specyfika danego posiłku. W ten sposób będziecie mogli zjeść poza domem np. pyszny chłodnik. Dobra wiadomość jest taka, że termosy z reguły potrafią utrzymywać niską temperaturę żywności nawet o kilkanaście godzin dłużej niż wysoką!

Zainteresowani termosem obiadowym? Mamy dla was idealny produkt:

Jeśli wybierzecie naprawdę duży termos na żywność, np. o pojemności w przedziale 1,5-2 l, będziecie mogli w nim przechować obiad dla całej rodziny. Do przenoszenia kilku dań jednocześnie przyda wam się termos obiadowy z co najmniej kilkoma przegródkami i miskami, dzięki czemu z waszych przysmaków nie zrobi się papka.

bESknIzX

Termosy turystyczne powyżej 1 l

Nawet jeśli polujecie na zwykły termos turystyczny, nie zadowalajcie się byle czym. Nieważne, czy chcecie kupić mały, czy też duży termos turystyczny o pojemności powyżej 1 litra – powinien być on tak lekki i poręczny, jak to możliwe.

Ten termos turystyczny to gwarancja wygody podczas podróży:

Problem z termosami jest taki, że mają one dwuścienną budowę, a producenci nie zawsze zostawiają małe odstępy pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną ścianką. Dlatego polecamy sprawdzać, czy termos od środka nie wydaje się przypadkiem o wiele mniejszy niż z zewnątrz – jeśli tak jest, lepiej wybierzcie inny produkt, który zajmie wam mniej miejsca.

Niemniej najważniejsze jest to, jak długo termos turystyczny będzie w stanie zachować odpowiednią temperaturę napoju. Jeśli wasze wyprawy nie trwają długo, nie przepłacajcie i wybierzcie termos dla turystów, który utrzymuje ciepło przez np. 8 godzin. Bardziej zapaleni podróżnicy powinni szukać termosów, dzięki którym napój będzie gorący przez okrągłą dobę. Co ciekawe takie termosy turystyczne jeszcze lepiej poradzą sobie z chłodnym piciem, które zacznie się nagrzewać dopiero po 48 godzinach!

bESknIAd

Termosy do kawy powyżej 1 l

W termosach do kawy najważniejsze jest ich wnętrze – powinno być wykonane z takiego materiału, który łatwo się czyści. Pod tym względem idealnie sprawdzają się termosy do kawy ze stali nierdzewnej. Zwracajcie też uwagę na rodzaj zamknięcia w termosach do kawy – korek automatyczny jest zwykle bardziej szczelny i wygodny (ułatwia nalewanie) niż zwykła zakrętka. Szczelność termosu poznacie też po liczbie uszczelek. Termosy najwyższej jakości mogą mieć nawet 3 uszczelki.

Chcecie kupić termos do kawy w dobrej cenie? Polecamy ten:

Pamiętajcie, że zdolność termosów do utrzymywania temperatury napoju zależy w znacznym stopniu od ich pojemności. Duże, ponad litrowe termosy pozwolą wam się delektować ciepłą kawą nawet o kilka godzin dłużej niż niewielkie pojemniki. Poza tym termosy tego typu mogą mieć dodatkową komorę, dzięki której będziecie mogli trzymać w nich więcej niż jeden napój.

Termosy konferencyjne powyżej 1 l

Najmniej poręczne są termosy konferencyjne, ale to dlatego, że ich zastosowanie jest kompletnie inne. Takie termosy spotkacie w wielu firmach, gdyż, jak wskazuje ich nazwa, najlepiej sprawdzają się podczas różnego rodzaju konferencji i spotkań. Termosy konferencyjne to lepsza alternatywa dla zwykłych dzbanków, które co najwyżej sprawiają, że napój nieco wolniej osiąga temperaturę pokojową.

bESknIAe

Dla nas nie ma lepszego termosu konferencyjnego niż ten:

Termos konferencyjny nie musi być szczególnie lekki czy wytrzymały. W tym przypadku postawilibyśmy raczej na elegancję. Poza tym duże termosy konferencyjne (powyżej 1 l) często są wyposażone w przydatną pompkę, która ułatwia nalewanie napojów.

W sklepach znajdziecie też termosy stołowe, które prawdę mówiąc nie różnią się niczym szczególnym od termosów konferencyjnych. Termosy stołowe zwykle mają co najmniej 1 l pojemności, bo w założeniu mają służyć większej liczbie osób. Z tego powodu świetnie nadają się do spotkań w gronie znajomych lub rodziny, bo odciążają gospodarza od konieczności ciągłego przygotowywania napojów.

Buszując po sklepach natknęliśmy się na rewelacyjny termos stołowy:

bESknIAf

Zobacz także:

Udostępnij:
bESknIAh
Komentarze (0)
bESknIAT