Wagi kuchenne do 100 zł

Strona głównaWagi kuchenne do 100 zł
10.09.2017 14:24
Waga kuchenna jest nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale także ozdobą wnętrza
Waga kuchenna jest nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale także ozdobą wnętrza
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak
Sylwia Ścibak

Funkcjonalna, a co ważniejsze dobrze dobrana wedle naszych potrzeb waga kuchenna pomaga nam w pieczeniu oraz gotowaniu i wcale nie musi być droga. Oto propozycje wag kuchennych przydatnych w każdym domu.

Waga kuchenna z odpowiednim maksymalnym obciążeniem

Kiedy wybieramy odpowiednią dla siebie wagę kuchenną, często zwracamy uwagę na jej maksymalne obciążenie. Większość wag posiada od 1 kg do 5 kg. Najlepiej jest oczywiście wybierać te z większym wskaźnikiem maksymalnego obciążenia, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy amatorami przygotowywania owocowych przetworów.

Możemy więc wybrać płaską wagę kuchenną o maksymalnym obciążeniu równym 5 kg, z dokładnością do 1 g oraz funkcją tarowania, co ułatwi odmierzanie w pojemnikach.

Możemy również wybrać wagę o niższym wskaźniku maksymalnego obciążenia (3 kg) i niecodziennym designie, która idealnie nada się do odmierzania większości kuchennych produktów, a dodatkowo zmieści się w każdej niewielkiej szafce. Urządzenie to posiada także możliwość przeliczania jednostek i funkcję tarowania.

Waga kuchenna nowoczesna czy tradycyjna?

Waga kuchenna elektroniczna różni się od wagi kuchennej mechanicznej nie tylko sposobem wskazywania stopnia ciężaru produktów, ale także dokładnością, z czego możemy sobie niekoniecznie zdawać sprawę. Wagi mechaniczne mogą wskazywać różnicę nawet 20 g, co w przypadku ważenia produktów przeznaczonych do przygotowania ciast czy posiłków dla diabetyków może mieć duże znaczenie. Jednakże wagi mechaniczne bywają często nie tylko funkcjonalnym urządzeniem kuchennym, ale są także ozdobą wnętrz i fajnym gadżetem retro, który przywołuje wspomnienia z dawnych lat.

Jeżeli więc poszukujemy wagi kuchennej mechanicznej, która jest i ładna i funkcjonalna, możemy wybrać urządzenie w stylu retro, skonstruowane z błyszczącej stali nierdzewnej, które ma przejrzystą i czytelną skalę, a co najważniejsze może zważyć do 5 kg produktów, oczywiście z dokładnością do 20 g.

Jeżeli jednak wolimy nowoczesne rozwiązania, wybierzmy płaską, elektroniczną wagę kuchenną z panelem dotykowym, wykonaną z hartowanego szkła odpornego na ciepło, również o bardzo eleganckim designie, która zważy do 3 kg produktów z dokładnością do 1 g.

Waga kuchenna z dodatkowymi funkcjami

Niektórzy z nas lubią ułatwiające życie gadżety i przedmioty 2w1 albo nawet kilka w 1. Wagi kuchenne również mogą posiadać wiele przydatnych funkcji, z których skorzystają np. osoby na diecie. Wielofunkcyjne wagi kuchenne zawierają np. przelicznik kalorii, przelicznik miar czy przydatne niekiedy tarowanie, czyli możliwość odmierzenia wagi samego opakowania. Co ciekawe tego typu "ułatwiacze" mogą również łączyć się z naszymi smartfonami i być kompatybilne z różnymi aplikacjami do zarządzania dietą.

Udostępnij:
Komentarze (0)