Najlepsze zabawki dla twojego kota

Najlepsze zabawki dla twojego kota

Różnego rodzaju drapaki dla kotów są wyposażone w piłkę na sznurku, która dostarcza kotom wiele radości
Różnego rodzaju drapaki dla kotów są wyposażone w piłkę na sznurku, która dostarcza kotom wiele radości
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/socreative_media
Tomasz Karkuć
09.07.2017 08:19, aktualizacja: 09.03.2022 11:05

Koty, w przeciwieństwie do psów, chodzą własnymi drogami i lubią bawić się samodzielnie. Dzięki pomysłowej zabawce nasz kot może mieć zajęcie na długi czas. Odpowiednia zabawka sprawi też, że pod naszą nieobecność kot nie narozrabia w domu. Przyjrzeliśmy się dostępnym w sklepach zabawkom dla kotów i wybraliśmy najciekawsze.

Drapak dla kota

Ponieważ każdy kot uwielbia drapać, warto kupić mu zabawkę przeznaczoną specjalnie do wykonywania tej czynności – w przeciwnym wypadku nasz pupil może zainteresować się niszczeniem mebli w domu. Drapak to jedna z niezbędnych zabawek dla kota, która sprzedawana jest w różnych postaciach. W sklepach można znaleźć m.in. drapaki w formie dywaników, na których kot może się położyć, oraz w postaci schodków, po których nasz zwierzak może przeskakiwać.

Najlepszym wyborem jest jednak kolisty drapak, który kot może toczyć po podłodze. Ten rodzaj drapaka dla kotów nie służy zwierzętom wyłącznie do ostrzenia pazurów, ale zachęca je też do aktywności. Okrągły drapak jest polecany szczególnie tym kotom, które całymi dniami siedzą w domu i w związku z tym brakuje im ruchu. Drapak w kształcie koła to także idealna zabawka dla kotów z nadwagą.

Masażer dla kota

Masażer, określany też czasem jako centrum masażu, to propozycja dla kotów-leniuchów, które uwielbiają się wylegiwać i być wiecznie głaskane przez właścicieli. Jeśli nie mamy czasu na pieszczenie swojego kota, masażer będzie jak znalazł. Dzięki tej kociej zabawce nasz czworonóg doskonale się zrelaksuje, a przy tym wymasuje sobie całe ciało, a nawet zęby i dziąsła. Wszystko dzięki przyrządom, w które wyposażane są zabawki masujące dla kotów, takim jak m.in. specjalne szczotki i wypustki do masażu, a także stymulator dziąseł.

Do niektórych masażerów dołączana jest także kocimiętka, która niesamowicie działa na koty. Kocimiętka może spełniać podobne funkcje co zabawka dla kotów, gdyż są w niej zawarte feromony szczęścia tych zwierząt. Jeśli damy naszemu pupilowi kocimiętkę, kot może zacząć ją jeść, lizać albo tarzać się w jej liściach. Wpływ kocimiętki na koty sprawia, że te zwierzęta wariują ze szczęścia, biegając po całym domu lub tuląc się do właściciela.

Małe bywa naprawdę piękne!

Trawa dla kota

Wiele kotów ma mniej lub bardziej poważne problemy z trawieniem, które mogą wynikać np. ze znajdujących się w ich przewodzie pokarmowym żółci, śluzu, a nawet… sierści. W związku z tym koty muszą czasem jeść trawę, najczęściej perz, który podrażnia ich układ pokarmowy i powoduje wymioty.

Osoby, które nie mają możliwości, aby regularnie wypuszczać swojego futrzaka na zewnątrz, mogą kupić specjalną zabawkę dla kotów. Tą zabawką jest trawa dla kota, który będzie mógł najeść się jej źdźbeł, kiedy tylko będzie mieć taką potrzebę. Trawnik to kocia zabawka, która oprócz rozrywki przynosi znaczny pożytek zdrowiu zwierzęcia, gdyż eliminuje zaparcia i zapobiega czkawkom.

Interaktywne zabawki dla kota

Jedną z najpopularniejszych rozrywek dla kotów są tzw. zabawki interaktywne. Zabawki interaktywne to dziesiątki rozmaitych produktów, które pobudzają koty zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Utrwalają pożądane reakcje u kotów i rozwijają ich pozytywne cechy.

Labirynty dla kotów to jedne z najlepszych zabawek interaktywnych. Mogą mieć różne kształty i wymiary, ale łączy je jedno – stanowią dla naszych pupili duże wyzwanie.

Labirynty opierają się na pomyśle, aby kot musiał znaleźć i wyciągnąć z zabawki drobny przedmiot lub suchą karmę, którą wcześniej włożymy do środka. Im więcej przedmiotów i karmy znajdzie się we wnętrzu zabawki, tym więcej czasu nasz kot spędzi na ich łowieniu.

Warto jednak pamiętać, że suchą karmę najlepiej jest wkładać do środka zabawki wtedy, gdy mamy pewność, że nasz kot jest chociaż odrobinę głodny. W przeciwnym wypadku kot może nawet nie podejść do labiryntu.

Doskonałą rozrywką dla kota jest także zabawka z piórkiem. Piórko umieszczane jest na lince, która z kolei przymocowana jest do niewielkiego drążka. Drążek obraca się dzięki pracy silnika zamontowanego w podstawie tej zabawki dla kota.

Obracający się drążek sprawia, że pióro może nieustannie zmieniać swoje położenie, co prowokuje kota do zabawy. W ten sposób kot może rozwinąć swój instynkt łowiecki i poczuć się, jakby urządzał polowanie na ptaka.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)