Najlepszy symulator wyścigów jaki widzieliście

Niemieccy inżynierowie opracowali symulator jazdy samochodem, w którym każdy miłośnik gier chciałby móc zasiąść. Przekonajcie się jak to jest prowadzić bolid F1 Ferrari bez obawy o własne życie lub zdrowie.

Robot
Robot
Krzysztof Cyło

07.08.2010 16:00

Niemieccy inżynierowie opracowali symulator jazdy samochodem, w którym każdy miłośnik gier chciałby móc zasiąść. Przekonajcie się jak to jest prowadzić bolid F1 Ferrari bez obawy o własne życie lub zdrowie.

Naukowcy z Max Planck Institute for Biological Cybernetics w Niemczech do stworzenia tego super-realistycznego symulatora wykorzystali wielkie ramię przemysłowego robota. Urządzenie nazwali CyberMotion Simulator. W trakcie, gdy gracz wciela się w kierowcę bolidu Ferrari F2007, wielkie ramię unosi jego kabinę na wysokość przeszło dwóch metrów i dostosowuje jej położenie do warunków odpowiadających jeździe.  Ma to posłużyć do obserwacji organizmu człowieka w stanie dynamicznie zmieniającego się położenia kabiny.

W jej wnętrzu znajduje się oczywiście wielki telewizor, a symulację wyścigów obsługuje się za pomocą kierownicy i pedałów wyposażonych w force feedback.

Engineers Turn Robot Arm into F1 Ferrari Simulator

Widać gry również mogą być źródłem naukowych odkryć.

Źródło: Dvice

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.