Najpiękniejsze gry 2D: Podążaj w prawo!

Go right! Podążaj w prawo! Biegnij w prawo! Hołd złożony podążaniu w prawo, hołd złożony grom w 2D umieszczony na YouTube podbił moje skostniałe serce.

(Fot. YouTube.com)
(Fot. YouTube.com)
Piotr Rusewicz

29.04.2012 21:00

Go right! Podążaj w prawo! Biegnij w prawo! Hołd złożony podążaniu w prawo, hołd złożony grom w 2D umieszczony na YouTube podbił moje skostniałe serce.

Umieszczony na YouTube przez użytkownika RockyPlanetestimal, niespełna 3 minutowy film, skomponowany do muzyki słynnego Michaela Nymana znanego choćby z muzyki do filmu „Fortepian” (kawałek to A Wild And Distant Shore) to wielki hołd dla wszystkich bohaterów, którzy podążali w prawo. Dla ich odwagi, dla ich pikseli, dla ich wartości, dla całej nerdowej kultury graczy – film udowadnia, że było warto spędzać te godziny przed konsolą. Kawał roboty obejmujący ponad 30 lat gier wideo, prezentujący motyw drogi, walkę, załamanie, lecz również odnalezienie odwagi, żeby dojść do końca – i uwolnić swoją księżniczkę.

Prosty, ale świetny montaż, doskonale dobrana muzyka, bardzo dobry zamysł (ten filmik ma wszak… fabułę!) i dziesiątki wspaniałych gier -  Zelda II, Metroid, Cave Story, Noitu Love 2, Super Mario, Klonoa, Braid, Donkey Kong, Karateka, Kirby, Prince of Persia i wiele, wiele innych. Niektórych nawet nie kojarzę. Ale to nic, ponieważ znów mam motywację do powtarzania sobie hitów sprzed lat i hitów nowych. Nie tylko najpiękniejszych, ale także najlepszych gier 2D! Widząc to małe dziełko jestem prawie pewien, że banda niewidzialnych ninja podrzuciła mi krojoną cebulę obok peceta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.