Najpiękniejsze gry 2D: Podążaj w prawo!

Najpiękniejsze gry 2D: Podążaj w prawo!

(Fot. YouTube.com)
(Fot. YouTube.com)
Piotr Rusewicz
29.04.2012 21:00

Go right! Podążaj w prawo! Biegnij w prawo! Hołd złożony podążaniu w prawo, hołd złożony grom w 2D umieszczony na YouTube podbił moje skostniałe serce.

Go right! Podążaj w prawo! Biegnij w prawo! Hołd złożony podążaniu w prawo, hołd złożony grom w 2D umieszczony na YouTube podbił moje skostniałe serce.

Umieszczony na YouTube przez użytkownika RockyPlanetestimal, niespełna 3 minutowy film, skomponowany do muzyki słynnego Michaela Nymana znanego choćby z muzyki do filmu „Fortepian” (kawałek to A Wild And Distant Shore) to wielki hołd dla wszystkich bohaterów, którzy podążali w prawo. Dla ich odwagi, dla ich pikseli, dla ich wartości, dla całej nerdowej kultury graczy – film udowadnia, że było warto spędzać te godziny przed konsolą. Kawał roboty obejmujący ponad 30 lat gier wideo, prezentujący motyw drogi, walkę, załamanie, lecz również odnalezienie odwagi, żeby dojść do końca – i uwolnić swoją księżniczkę.

Prosty, ale świetny montaż, doskonale dobrana muzyka, bardzo dobry zamysł (ten filmik ma wszak… fabułę!) i dziesiątki wspaniałych gier -  Zelda II, Metroid, Cave Story, Noitu Love 2, Super Mario, Klonoa, Braid, Donkey Kong, Karateka, Kirby, Prince of Persia i wiele, wiele innych. Niektórych nawet nie kojarzę. Ale to nic, ponieważ znów mam motywację do powtarzania sobie hitów sprzed lat i hitów nowych. Nie tylko najpiękniejszych, ale także najlepszych gier 2D! Widząc to małe dziełko jestem prawie pewien, że banda niewidzialnych ninja podrzuciła mi krojoną cebulę obok peceta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)