Najpopularniejsze artykuły na Facebooku w 2011 roku [TOP 10]

Najpopularniejsze artykuły na Facebooku w 2011 roku [TOP 10]

Co najczęściej polecali użytkownicy Facebooka? (Fot. Flickr/Andrew Feinberg/Lic. CC by)
Co najczęściej polecali użytkownicy Facebooka? (Fot. Flickr/Andrew Feinberg/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
01.12.2011 10:00

Jakimi wydarzeniami najbardziej interesowali się użytkownicy Facebooka w tym roku? O jakich sprawach najchętniej czytali i co innym polecali do poczytania? Oto lista 10 najczęściej udostępnianych artykułów w 2011 roku. Są tu zarówno newsy niesamowicie głupie, jak i bardzo poważne.

Zdjęcia satelitarne Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami

Obraz zniszczeń w Japonii (Fot. nytimes.com)
Obraz zniszczeń w Japonii (Fot. nytimes.com)

Serię zdjęć z satelity pokazujących różne miejsca w Japonii przed i po tsunami zaprezentował "New York Times". Jest to nie tylko najpoważniejszy, ale też najbardziej niesamowity artykuł w tym rankingu.

Zdjęcia tych samych miejsc "przed" i "po" robią wrażenie – tam, gdzie były domy, drogi, lasy, lotniska, nie zostało nic. Można też przyjrzeć się uszkodzeniom elektrowni atomowej w Fukushimie. Ogrom zniszczeń widać jak na dłoni, co czyni te zdjęcia naprawdę poruszającymi.

Pierwsza pozycja tego artykułu w rankingu najczęściej udostępnianych artykułów w 2011 roku przywraca wiarę w rodzaj ludzki. Owszem, nie zawsze jesteśmy najmądrzejsi, nie zawsze szukamy w Internecie czegoś więcej niż pustej rozrywki, ale w końcu zawsze stajemy na wysokości zadania.

Co ciekawe, okazało się, że użytkownicy Facebooka wybierają mądrzej niż właściciele kont na Twitterze. Tam tragedia w Japonii była na 7. miejscu wśród najpopularniejszych wydarzeń. Została wyprzedzona przez finał Ligi Mistrzów, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet czy ciążowy brzuch Beyonce.

Nie do wiary, że to na Facebooku popularniejsze są ambitne treści.

Co nauczyciele naprawdę chcą powiedzieć rodzicom

Clark i jego uczniowie (Fot. cnn.com)
Clark i jego uczniowie (Fot. cnn.com)

Artykuły o dzieciach dla zagubionych rodziców to bardzo popularny rodzaj kontentu. Link do tekstu z portalu CNN o tym, co nauczyciele chcą powiedzieć rodzicom, był drugim najchętniej udostępnianym linkiem przez użytkowników Facebooka w 2011 roku.

Autorem jest Ron Clark – i to zapewne jest powód, dla którego te wywody zainteresowały tyle osób. Clark to autor licznych poradników, Amerykański Nauczyciel Roku uhonorowany też przez Oprah.

Cóż takiego ten facet próbuje powiedzieć rodzicom? Żeby zaufali nauczycielom, zaczęli traktować ich jak profesjonalistów, a nie nianie, i nie usprawiedliwiali swoich dzieci, jeśli te są leniwe. Jeżeli nauczyciel daje tylko bardzo dobre oceny, to znaczy, że nie przykłada się do pracy. Itp., itd.

Nie ma w tym tekście absolutnie nic ciekawego dla osób, które nie mają dzieci ani nie są nauczycielami. Najwyraźniej jednak tacy ludzie są w mniejszości.

A jednak Twój znak zodiaku pozostał bez zmian!

Znaki zodiaku bez zmian! (Fot. cnn.com)
Znaki zodiaku bez zmian! (Fot. cnn.com)

Alarm odwołany, nie będziecie wężownikami. Jeśli wytatuowaliście już sobie strzelca, nie musicie go natychmiast usuwać. Uspokajający artykuł portalu CNN o tym, że znaki zodiaku pozostają takie same, zajął trzecie miejsce pod względem popularności na Facebooku.

Ukazał się dzień po tym, jak wypuszczono wiadomość, że znaki zodiaku się zmieniają. Wyjaśniono w nim, że istnieją dwa zodiaki. Astrologiczny zależy wyłącznie od pór roku, a nie od położenia gwiazd. Wszystko zostaje po staremu, bo zmiany w gwiazdach nie mają wpływu na astrologię.

Rodzice, nie ubierajcie swoich córeczek jak zdziry

Granderson uczy (Fot. cnn.com)
Granderson uczy (Fot. cnn.com)

Artykuł współpracownika CNN LZ Grandersona, który po wprowadzeniu biustonosza typu push-up dla małych dziewczynek protestował przeciwko "ubieraniu ich jak zdziry", był długo omawiany. Dziennikarz opisał, jak widział 8-latkę opaloną w solarium, umalowaną, w obcisłych spodniach biodrówkach ze słowem "Juicy" (soczysty) wypisanym na pośladkach. Wyglądała jak mała wersja Christiny Aquilery.

Zapewne w Japonii narzekanie na stringi i staniki typu push-up dla dziewczynek z podstawówki nikogo by nie zainteresowało. W Stanach Zjednoczonych było o tym artykule przez jakiś czas naprawdę głośno. Wywiązała się dyskusja, Granderson odpowiadał na pytania, czytelnicy się oburzali.

Ale to nie wszystko. Artykuł miał wymierny skutek: firma Abercrombie & Fitch, produkująca stanik Ashley dla dziewczynek, wycofała go ze sprzedaży po kilku dniach.

Ojciec i córka tańczą na weselu

Wiązankę przebojów, którą w przezabawny sposób odtańczyli na weselu Ashley Richmond i David Sparks, czyli ojciec i córka (panna młoda), widziało ponad 9 milionów osób na portalu Yahoo. Fajne, sympatyczne wideo, które nie miało prawa pozostać niezauważone, doceniono też na YouTube i w wielu innych miejscach w Sieci.

Pies opłakuje amerykańskiego żołnierza

Pies przy trumnie pana (Fot. Yahoo)
Pies przy trumnie pana (Fot. Yahoo)

Żołnierz Navy Seals Jon Tumilson zginął w Afganistanie wraz z 30 kolegami, kiedy w helikopter Chinook w sierpniu 2011 roku trafił pocisk rakietowy. Pies Jona - Hawkeye - dobrze wiedział, że jego pan odszedł. Podczas uroczystości pogrzebowej położył się pod trumną i nie chciał odejść.

Newsa wraz z krótkim wideo na portalu Yahoo widziało mnóstwo ludzi. Pies opłakujący amerykańskiego żołnierza wzruszył także użytkowników Facebooka. To już drugi news potwierdzający, że ludzie doceniają psią wierność.

Zwariujesz, kiedy zobaczysz nowego Facebooka

Nowy Facebook (Fot. cnn.com)
Nowy Facebook (Fot. cnn.com)

Rewolucja na Facebooku w postaci Timeline'a miała przyjść najpóźniej w październiku, ale w końcu nie doczekaliśmy się jej wcale. Nic jednak dziwnego, że użytkownicy zwariowali na punkcie samego dźwięku słowa Timeline, w końcu Facebook to naprawdę ważna rzecz.

Artykuł Peta Cashmore'a (szefa Mashable'a) dla CNN na temat nowego Facebooka wzbudził niesamowite zainteresowanie – oczywiście największe na Facebooku. Dziś z tego wszystkiego nic nie zostało. Google+ prze naprzód, a serwis Marka Zuckerbegra wygląda tak, jak wyglądał przed ogłoszeniem rewolucji.

Pies pilnuje przyjaciela po tsunami w Japonii

Wynędzniałego japońskiego psa czuwającego przy umierającym psim przyjacielu pośród ogromu zniszczeń pokazał portal Yahoo. Działo się to po przejściu tsunami na początku 2011 roku. Pies był bardzo zaniepokojony, kiedy przyszli ludzie. Nie chciał opuścić kolegi.

Oba psy zostały na szczęście uratowane. Zaopiekował się nimi weterynarz, a użytkownicy Facebooka zajęli się swoimi ludzkimi sprawami.

Gigantyczny krokodyl złapany żywcem

Potwór pojmany! (Fot. Yahoo)
Potwór pojmany! (Fot. Yahoo)

Wiadomość o pojmaniu gigantycznego krokodyla na Filipinach to kolejny łatwy, lekki i przyjemny news w tym zestawieniu. Krokodyl miał 6,4 metra długości, a ciekawość ludzka, no cóż, nie zna granic.

Jeśli Wy też należycie do ciekawskich, obejrzyjcie wideo poniżej.

Wężownik, trzynasty znak zodiaku?

Koziorożec już nie będzie koziorożcem? (Fot. Flickr/Mr. T in DC/Lic. CC by-nd)
Koziorożec już nie będzie koziorożcem? (Fot. Flickr/Mr. T in DC/Lic. CC by-nd)

Słyszeliście o wężowniku, trzynastym znaku zodiaku? Jeśli nie, to znaczy, że nie macie chyba znajomych na Facebooku. Artykuł z serwisu Huffington Post, w którym można znaleźć linki do licznych wypowiedzi astrologów oraz do tekstów z Sieci na ten temat, bardzo zainteresował użytkowników największego serwisu społecznościowego świata.

O co chodziło ze zmianami? Otóż pewien astronom powiedział w wywiadzie, że okresy, w jakich Słońce znajduje się na tle poszczególnych gwiazdozbiorów, nie odpowiadają okresom przypisywanym im przez astrologię. Dziennikarze niewiele z tego zrozumieli i puścili w świat.

Gdyby pojawił się wężownik (29 listopada – 17 grudnia), wszystkie znaki zostałyby przesunięte. Niewielu z nas byłoby urodzonych pod tym samym znakiem co do tej pory. Dla osób, które wybrały męża/żonę tylko dlatego, że mieli być dopasowani do siebie z astrologicznego punktu widzenia, byłaby to zapewne straszna tragedia.

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)