Najpopularniejsze filmy na YouTube w Polsce i na świecie [TOP 15 wideo]

Najpopularniejsze filmy na YouTube w Polsce i na świecie [TOP 15 wideo]

Projekt Warszawiak (Fot. YouTube)
Projekt Warszawiak (Fot. YouTube)
Michał Michał Wilmowski
22.12.2011 10:14

Rok się kończy, pora na podsumowania. YouTube właśnie opublikował listę klipów, które najczęściej oglądaliśmy w 2011 roku. Kto wygrał w Polsce, a kto na świecie? Jest kilka niespodzianek!

Rebecca Black - Friday

Zdecydowany numer 1. Najbardziej znienawidzona gwiazda Sieci, która jednocześnie była najpopularniejsza. Wolę nie myśleć, jak to o nas wszystkich świadczy.

Ultimate Dog Tease

Co jest lepsze od słodkich kotków? "Ultimate Dog Tease", wideo, pokazujące, co by powiedział pies, gdyby potrafił mówić. Oczywiście rozmowa dotyczyłaby jedzenia. 76 668 006 odtworzeń i 2. miejsce. Domyślacie się już, kto wygra?

Jack Sparrow (feat. Michael Bolton)

Jeszcze raz The Lonely Island, tym razem z Michaelem Boltonem. Teledysk "Jack Sparrow", w którym można zobaczyć i usłyszeć romantycznego wyjca, odtworzono 61 192 121 razy. Daje mu to 3. miejsce wśród najpopularniejszych klipów 2011 roku.

Talking Twin Babies - PART 2 - OFFICIAL VIDEO

Jeśli nie słodkie kociaczki, to co? Oczywiście słodkie dzieciaczki. Wideo z bliźniakami, którzy w specyficzny sposób ze sobą rozmawiają, radośnie przy tym gestykulując, miało 56 354 483 odtworzeń.

Nyan Cat [original]

Oryginalny Nyan Cat również był niezwykle popularnym klipem w tym roku. Filmik z kotem z tarty wiśniowej, pędzącym przez kosmos w rytm straszliwej muzyki, został odtworzony aż 54 478 734 razy, co daje mu wysoką, piątą pozycję.

Chris Brown - Look At Me Now ft. Lil Wayne, Busta Rhymes (Cover by Karmin)

W oryginale ten kawałek śpiewali Chris Brown, Lil Wayne i Busta Rhymes. Ale znacznie popularniejszy na świecie (choć niestety nie w Polsce) okazał się cover w wykonaniu KarminMusic. 50 050 661 odtworzeń mówi samo za siebie.

"The Creep"

Fot.
Fot.

Wideo nie da się umieścić na stronie, możecie je zobaczyć tutaj. Do tej pory miało 48 562 705 odtworzeń. Teledysk The Lonely Island, w którym występują Nicki Mintaj i John Waters, zrobił furorę na świecie, tak samo zresztą jak nowy rodzaj tańca w nim zaprezentowany.

"The Force" – reklama Volkswagena

Najchętniej udostępniane, ale wcale nie najpopularniejsze wideo 2011 roku. Reklama Volkswagena Passata 2012 z małym Darthem Vaderem w roli głównej obejrzana była 45 248 798 razy, co daje jej 8. miejsce wśród najpopularniejszych filmów na świecie.

Maria Aragon - Born This Way (Cover) by Lady Gaga

Mała dziewczynka z Kanady, która świetnie wykonała "Born This Way" Lady Gagi zachwyciła internautów. 45 108 486 odtworzeń mówi samo za siebie. Maria Aragon, bo tak nazywa się dziewczynka, zachwyciła samą Gagę, której ten klip podrzucił znany bloger Perez Hilton.

Wokalistka zaprosiła Marię do wspólnego występu w Toronto – ale na tym kariera 11- latki zapewne się nie skończy.

Cat mom hugs baby kitten

To są już zupełnie inne liczby niż w przypadku polskich filmów – choć nie aż tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Kocia mama tuląca swoje dziecko miała 38 159 710 odtworzeń w ciągu ostatniego roku, więc otwiera listę 10 najpopularniejszych wideo na świecie.

Ten film jest kolejnym dowodem na to, że słodkie kotki się sprzedają - wciąż nie tak dobrze jak seks, ale się sprzedają.

PROJEKT WARSZAWIAK : NIE MA CWANIAKA NA WARSZAWIAKA official music video

Zdecydowany numer 1 roku 2011 w Polsce. Młodzi warszawscy artyści, na czele ze znanym z "BrzydUli" Łukaszem Garlickim, zrobili niewielkim kosztem coś, co jakoś nie może wyjść ratuszowi. W autoironicznym klipie wyśmiali wszystko, za co nie znosi warszawiaków reszta Polski: lans w drogich lokalach, sposób ubierania i bycia, światek celebrytów.

Wideo pobiło rekord – 3 447 658 odtworzeń w ciągu niecałego roku. Inne miasta próbowały robić podobne własne klipy, ale niestety z takim sobie skutkiem.

Polak - Pale kid from Poland - MC 'Silk', raps in 2 languages, 10% faster than Watsky!!

Niezwykle utalentowany młody człowiek z Polski, którego dzięki angielskiemu opisowi doceniają również użytkownicy YouTube z zagranicy. Zaskakują zwłaszcza jego umiejętności wykonywania kilku czynności naraz – w szczególności tych kuchennych podczas tworzenia sztuki. A podobno faceci tak nie potrafią.

2 645 454 odtworzeń do tej pory daje Silkowi 2. miejsce wśród najpopularniejszych filmików w Polsce w 2011 roku.

Ukryty polski - MEGA MIX !!! by Cyber Marian !

Poszukiwanie ukrytych polskich słów w tekstach zagranicznych piosenek to przynajmniej od kilku lat jedna z ulubionych rozrywek Polaków na YouTube. Nie jest to niestety kultura wysoka, ale trzeba przyznać, że bardzo, ale to bardzo zabawna.

Nawet jeśli trzęsiecie się z oburzenia na myśl o słowach, które tam znajdziecie, polecam odpalić ten filmik i dotrwać do końca. Puenta naprawdę powala. 2 054 735 Polaków nie mogą się mylić!

KlejNuty - Krzysiu (prod. CeZik)

KlejNuty, czyli ci, co kleją nuty. Udało im się już skleić wiele popularnych klipów, ale dopiero "Krzysiu" stało się prawdziwie wybitnym dziełem, w końcu dowiadujemy się z niego, jak mamy żyć. 1 823 616 odtworzeń mówi samo za siebie – Polacy znaleźli duchowego przewodnika.

Niekryty Krytyk ocenia: Telezakupy

Niekryty Krytyk to samozwańczy władca polskiego Internetu, człowiek, który zna się i potrafi ciekawie opowiedzieć o wszystkim – książkach, reklamach, filmach, dodatkach do gum do żucia. Słowem, człowiek orkiestra, a ostatnio też człowiek instytucja. Nasz własny Ray William Johnson, tylko fajniejszy, bo wszyscy rozumiemy, co do nas mówi.

Film, w którym Niekryty Krytyk ocenia Telezakupy, miał w tym roku już 1 664 131 odtworzeń na YouTube.

Źródło: Business Insider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)