Najtańszy, nielimitowany streaming muzyki. Amazon Music Unlimited tańszy od konkurencji

Strona głównaNajtańszy, nielimitowany streaming muzyki. Amazon Music Unlimited tańszy od konkurencji
14.12.2017 11:01
Najtańszy, nielimitowany streaming muzyki. Amazon Music Unlimited tańszy od konkurencji

Amazon Music Unlimited działa już również w Polsce. To oferowany przez Amazon streaming muzyki, dzięki któremu zyskujemy dostęp do 40 mln utworów. Jak zwykle w przypadku takich usług pierwszy miesiąc jest darmowy. Niespodzianką jest cena usługi premium – za nielimitowany dostęp do muzyki zapłacimy mniej, niż u konkurentów.

Usługa Amazon Music Unlimited, która przed rokiem zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, jest już dostępna dla użytkowników z Polski. Amazon, który już wcześniej eksperymentował ze streamingiem muzyki, tym razem udostępnił pełnoprawny serwis muzyczny, który pod względem oferty i możliwości konkuruje z działającymi od lat usługami Spotify czy Tidal.

Baza 40 mln utworów robi wrażenie, ale nie jest niczym wyjątkowym, podobnie jak muzyka strumieniowana w MP3 i AAC i z przepustowością 256 kB/s. Amazon ma jednak w rękawie prawdziwego asa – jest nim cena.

381626606260928234

Z najtańszego wariantu (nie ma darmowych planów) mogą skorzystać użytkownicy głośników Amazon Echo, którzy zapłacą zaledwie 8,5 zł miesięcznie. Standardowa cena usługi to 17 zł dla jednego użytkownika (do 10 urządzeń) i 25 za pakiet rodzinny (do 6 użytkowników). Zanim zdecydujemy się zapłacić, możemy skorzystać z darmowego, 30-dniowego okresu testowego.

Z Amazon Music Unlimited skorzystamy na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach. Aplikacja jest dostępna dla Windows i macOS, a także dla Androida, iOS, współpracuje również z samochodowymi CarPlay oraz Android Auto, a także z platformą Fire TV.

Czy warto skorzystać? Za 17 zł miesięcznie Amazon Music Unlimited wydaje się propozycją godną polecenia. Zwłaszcza, gdy porównamy cenę usługi z cenami konkurencji, gdzie Tidal, Spotify, Google Muzyka czy Apple Music solidarnie wyceniają swoją usługę premium (w podstawowej wersji) na 19,99 zł.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)