Największe magazyny energii w Europie. Będą dysponować mocą 800 MW

Największe magazyny energii w Europie. Będą dysponować mocą 800 MW
29.01.2022 07:11
Magazyny energii Amp Energy
Magazyny energii Amp Energy
Źródło zdjęć: © LinkedIn Amp Energy

Firma Amp Energy postawi w Szkocji największe w Europie magazyny energii. Tego typu inwestycje są kluczowym elementem w rozwijaniu energetyki opartej o odnawialne źródła energii.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP Naturalnie.

Jak donosi serwis solarpowerportal.co.uk, Szkocja zainwestuje w magazyny energii. I to nie byle jakie, bo największe w Europie. Magazynowanie energii produkowanej przez odnawialne źródła energii, to sposób na zwiększenie elastyczności systemu energetycznego, co wydaje się być kluczowe w procesie coraz większego stawiania na zielony prąd.

Scottish Green Battery Complex, bo tak nazywać się będzie obiekt, składać będzie się z dwóch połączonych ze sobą magazynów, z których każdy będzie cechował się mocą 400 MW i pojemnością 800 MWh. Łącznie będą więc dysponować mocą 800 MW.

Magazyny energii staną w centralnej Szkocji w Hunterston i Kincardine. Ukończenie prac związanych z uruchomieniem obiektów jest zaplanowane na kwiecień 2024 roku.

Największy z obecnie funkcjonujących magazynów energii w Europie znajduje się w Wielkiej Brytanii. Jest to obiekt zlokalizowany w Minety, niedaleko Londynu. Tamtejszy magazyn dysponuje mocą 100 MW i pojemnością 107 MWh. Różnica między planowanym w Szkocji obiektem a obecnym rekordzistą, jest więc nie do pominięcia.

Budowane przez Amp Energy magazyny będą obsługiwane przez Amp X. Jest to specjalna platforma energetyczna, która oparta jest na sztucznej inteligencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)