Największe magazyny energii w Europie. Będą dysponować mocą 800 MW

Magazyny energii Amp Energy
Magazyny energii Amp Energy
Źródło zdjęć: © LinkedIn Amp Energy

29.01.2022 07:11, aktual.: 29.01.2022 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Amp Energy postawi w Szkocji największe w Europie magazyny energii. Tego typu inwestycje są kluczowym elementem w rozwijaniu energetyki opartej o odnawialne źródła energii.

Jak donosi serwis solarpowerportal.co.uk, Szkocja zainwestuje w magazyny energii. I to nie byle jakie, bo największe w Europie. Magazynowanie energii produkowanej przez odnawialne źródła energii, to sposób na zwiększenie elastyczności systemu energetycznego, co wydaje się być kluczowe w procesie coraz większego stawiania na zielony prąd.

Scottish Green Battery Complex, bo tak nazywać się będzie obiekt, składać będzie się z dwóch połączonych ze sobą magazynów, z których każdy będzie cechował się mocą 400 MW i pojemnością 800 MWh. Łącznie będą więc dysponować mocą 800 MW.

Magazyny energii staną w centralnej Szkocji w Hunterston i Kincardine. Ukończenie prac związanych z uruchomieniem obiektów jest zaplanowane na kwiecień 2024 roku.

Największy z obecnie funkcjonujących magazynów energii w Europie znajduje się w Wielkiej Brytanii. Jest to obiekt zlokalizowany w Minety, niedaleko Londynu. Tamtejszy magazyn dysponuje mocą 100 MW i pojemnością 107 MWh. Różnica między planowanym w Szkocji obiektem a obecnym rekordzistą, jest więc nie do pominięcia.

Budowane przez Amp Energy magazyny będą obsługiwane przez Amp X. Jest to specjalna platforma energetyczna, która oparta jest na sztucznej inteligencji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)