Naprawdę mały laptop - uSmart M1C

Naprawdę mały laptop - uSmart M1C16.10.2009 07:00
Naprawdę mały laptop - uSmart M1C
Arkadiusz Gabrysiak

W dobie wszelakich notebooków, netbooków i MIDów nie sposób nie zauważyć szybkiego rozwoju rynku przenośnych gadżetów. Tym razem prezentujemy bardzo małego laptopa, którego można zaklasyfikować do kategorii MIDów.

W dobie wszelakich [notebooków, netbooków](http://notebooków, netbooków) i MIDów nie sposób nie zauważyć szybkiego rozwoju rynku przenośnych gadżetów. Tym razem prezentujemy bardzo małego laptopa, którego można zaklasyfikować do kategorii MIDów.

A mowa o widocznym na zdjęciu urządzeniu o nazwie uSmart M1C, które posiada wyświetlacz o przekątnej 4,8 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Komputer waży jedynie 0,5 kilograma, a jego niewielkie gabaryty potwierdza powyższe zdjęcie, na którym uSmart M1C jest niewiele większy od smartfona HTC Hero.

Pod obudową znajdziemy natomiast całkiem mocny procesor - Intel Atom Z530 o taktowaniu 1,6GHz. Za grafikę odpowiada układ GMA 500, a z boku znjadziemy także port HDMI. Wiadomo także, że do wyboru będą 4 systemy operacyjne - począwszy od Windowsa XP, przez Vistę i Windowsa 7, a na Linuxie kończąc. Brakuje tu jedynie popularnego ostatnio systemu od Google - Androida.

Na dzień dzisiejszy są to wszystkie oficjalne informacje na temat tego małego komputera. Miejmy nadzieję, że znajdzie się tam także WiFi, 3G czy Bluetooth, bo bez tego uSmart M1C ma raczej marne szanse na przetrwanie.

Źródło: Slashgear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)