Narty z kamienia!?

Keroth

12.12.2007 19:00

W górzystej Szwajcarii znajduje się piękna wioska Disentis. Mieszka w niej Simon Jacomet, który wraz ze współpracownikami (firma zai) tworzy w ciągu roku 500 par nart. Ze względu na świetne osiągi są one słynne na cały świat. Poniżej widoczne narty powstały właśnie w tej firmie i zrobione są z... granitu. Nie, to nie jest nazwa jakieś nowej, rewolucyjnej technologi. Chodzi o najprawdziwszą skałę właśnie granitem zwaną. Zamiast wykładu z geologii powiem tylko tyle, że ten materiał sprawdził się, a narty osiągają bardzo dobre wyniki zarówno w dziedzinie prędkości, przyczepności jak i zwrotności.

Obrazek: granitowe narty
Obrazek: granitowe narty

Oczywiście jest to pewne uproszczenie, co zauważył nasz czytelnik (jeszcze raz dzięki Aristos). Nie całe narty są zbudowane z granitu, lecz ich część zwana "sercem" (jeśli czyta nas jakiś specjalista od nart, to chętnie usłyszymy wyjaśnienie w kwestii tego czym jest serce w narcie). Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii z założenia kruchy granit nabiera odpowiednich właściwości.

Narty otrzymały nazwę Spada, co w naszym rodzimym języku znaczy miecz. Nazwa jest dość nietypowa, za to o wyglądzie można powiedzieć tylko jedno - rewelacja. Świetne osiągi i piękny wygląd dają nam cudowny prezent pod choinkę dla fana sportu. Niestety nie znamy oficjalnej ceny nart, ale obawiam się, że jest ona bardzo wysoka...

Źródło i fot.: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)