NASA pokazała genialny gadżet. Dzięki niemu przestaniesz dotykać się po twarzy

NASA zaprojektowała wibrujący naszyjnik, który pomoże ci przestać dotykać twarzy. Nie tylko wygląda oryginalne, ale pełni też ważną funkcję, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa.

Wibrujący naszyjnik.
Wibrujący naszyjnik.
Źródło zdjęć: © YouTube/JLPraw
Karolina Modzelewska

28.06.2020 | aktual.: 08.03.2022 15:21

NASA znana jest z niecodziennych pomysłów, które zmieniają świat. Oprócz eksploracji kosmosu zajmuje się też tworzeniem licznych gadżetów, w tym naszyjników. Ostatnio NASA Jet Propulsion Lab stworzyło wisiorek IMPULS.

Biżuteria od NASA

Naszyjnik od NASA można zawiesić na szyi w taki sposób, że będzie imitował biżuterię i pełnił funkcję ozdobną, ale nie można zapominać, że kryje się za nim coś więcej niż ładny wygląd. Kiedy zbliżymy do niego rękę, zacznie wibrować. To ma przypominać, aby trzymać ręce z daleka od twarzy.

Eksperci z NASA uznali, że wibrujący naszyjnik to doskonałe wsparcie w walce z koronawirusem. Zwłaszcza, że część receptorów odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 znajduje się w ludzkim nosie. Wibrujący sygnał przypomni nam, że na naszych rękach mogą znajdować się liczne, groźne dla zdrowia bakterie.

NASA oferuje naszyjniki dla każdego

NASA nie planuje czerpać zysków ze sprzedaży wisiorka IMPULS. Będzie on dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób, które mają dostęp do drukarki 3D, lutownicy, określonych kabli, baterii i innych materiałów.

Agencja pracuje również nad prototypem respiratora, który będzie mógł potencjalnie ratować ludzkie życie. Jest to sprzęt odgrywający bardzo ważną rolę w leczeniu osób z koronawirusem, zwłaszcza pacjentów w ciężkim stanie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.