Nasza-klasa ma już własną walutę!

Nasza-klasa ma już własną walutę!
Gniewomir Świechowski

27.06.2009 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskiego złotego na serwisie zastąpi Eurogąbka(EGB).

Polskiego złotego na serwisie zastąpi Eurogąbka(EGB).

Dotychczas za wirtualne prezenty i oferowane przez serwis usługi, takie jak wyświetlanie osób odwiedzających nasz profil, płaciło się przez SMS lub przelewem. Od dziś użytkownicy mogą użyć również wewnętrznej waluty nazwanej Eurogabką (EGB). Za realne złotówki możemy kupić pakiet 50, 110, 170, 280, 390 lub 570 EGB.

W EGB wszystko jest tańsze. Prezent kosztujący przy płatności przez SMS 2,44 zł, można teraz zakupić za 20 EGB, czyli w praktyce 2 złote. 50 EGB kupimy za 5zł, jednak wykupując większy pakiet za 10zł otrzymamy już 110 EGB. Nasze konto w EGB ma jednak swój termin ważności przedłużany zakupem kolejnych pakietów.

Zapewne miłośnicy masowego rozsyłania wirtualnych prezentów cieszą się teraz równie mocno jak Nasza-klasa, która zrobi na EGB niezły biznes. Eurogabki ograniczają rolę pośrednika obsługującego płatności przez SMS, który zapewne zgarniał niemałą prowizję.

Dodatkowo, istnieją psychologiczne mechanizmy, które wiążą nas silniej z miejscem/serwisem/osobą w które zainwestowaliśmy pieniądze, a cały system wymusza stałe doładowania poprzez termin ważności. Nie chcecie przecież "stracić" stosu leżących na koncie i niewykorzystanych EGB?

Cieszę się, że w przeciwieństwie do wielu gwiazd sieci Nasza-klasa coraz skuteczniej zamienia ruch na pieniądze. Wróży jej to świetlaną przyszłość, bez wizerunku cudownego dziecka żyjącego na kredyt - jak to jest w przypadku Facebooka i Twittera. I to niezależnie od tego, jak idiotyczne jest w moich oczach wysyłanie wirtualnych piesków za 2 zł sztuka.

Źródło: IDG

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)