Nature Find - gratka dla ekoturystów

Nature Find - gratka dla ekoturystów

naturefind
naturefind
Katarzyna Kieś
10.08.2009 23:35

Pasjonaci coraz popularniejszego trendu zwanego ekoturystyką, którzy wybierają się do Stanów Zjednoczonych, mogą skorzystać z wyszukiwarki Nature Find. Wystarczy określić kryteria wyszukiwania, by dowiedzieć się, gdzie należy pojechać, by trafić do interesującego przyrodniczo miejsca.

To nie wszystkie możliwości aplikacji.

Pasjonaci coraz popularniejszego trendu zwanego ekoturystyką, którzy wybierają się do Stanów Zjednoczonych, mogą skorzystać z wyszukiwarki* Nature Find. *Wystarczy określić kryteria wyszukiwania, by dowiedzieć się, gdzie należy pojechać, by trafić do interesującego przyrodniczo miejsca.

To nie wszystkie możliwości aplikacji.

W wyszukiwarkę wystarczy wrzucić np. nazwę wydarzenia, by dowiedzieć się, gdzie i kiedy pojechać, by uczestniczyć w imprezie.

Można też zaplanować podróż np. szlakiem arboretów lub ogrodów botanicznych. Możliwy jest również  wybór interesujących miejsc poprzez określenie, co chce się tam ROBIĆ: wędkować, zwiedzać, uprawiać sporty zimowe, itp.

Obsługa wyszukiwarki jest banalnie prosta: polega na zaznaczeniu/odznaczeniu kwadracików przypisanych konkretnym kategoriom wyszukiwania, oraz/lub wpisaniu nazwy, ewentualnie daty wydarzenia.

W wynikach wyszukiwania, prócz punktowo zaznaczonych na mapie miejsc, pojawia się siatka głównych dróg dojazdowych do wyselekcjonowanych lokalizacji.

W Polsce mamy kilkanaście województw i dziesiątki tysięcy miejsc, które ze względu na ich walory przyrodnicze/użytkowe/naukowe/ itd. warto odwiedzić. Szkoda tylko, że nie ma na razie wyszukiwarki podobnej do Nature Find - ułatwiłaby ona życie niejednemu ekoturyście. Pewną pomocą w poznaniu atrakcji przyrodniczych naszego kraju jest wciąż rozwijający się portal zielonalekcja.pl, ale brakuje narzędzia szybkiego, jednoznacznego określenia lokalizacji miejsca wg ściśle zdefiniowanych kryteriów wyszukiwania.

A może znacie miejsca w sieci podobne stronie z Nature Find? Przyślijcie, proszę, do nich linki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)