Nauka angielskiego dzięki lodówce? Czyste mieszkanie za pomocą smartfona? Sprawdź, jak najnowsza technologia ułatwia nam życie!

Nauka angielskiego dzięki lodówce? Czyste mieszkanie za pomocą smartfona? Sprawdź, jak najnowsza technologia ułatwia nam życie!
Redakcja Gadżetomanii

20.09.2018 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już od dłuższego czasu telefony służą nam nie tylko do komunikowania się z innymi ludźmi, ale też pełnią wiele innych przydatnych funkcji. Podobne zjawisko, polegające na uzyskiwaniu różnorodnych ułatwiających życie zastosowań, w coraz większym stopniu widoczne jest w przypadku innych urządzeń, np. sprzętu AGD. Przyjrzymy się zatem, jakie innowacyjne funkcje mają nowoczesne lodówki czy pralki.

Jak współczesny telefon nie służy nam już tylko do dzwonienia, tak i nowoczesny sprzęt AGD posiada ułatwiające życie funkcje, które sprawiają, że np. lodówka staje się urządzeniem, którego możliwości dalece wykraczają poza przechowywanie jedzenia. Skąd jednak w ogóle wziął się pomysł na to, by zaawansowane technologie w urządzeniu dotyczyły nie tylko funkcjonalności związanych z chłodzeniem?

Kuchnia nowym sercem domu?

Wzrost zapotrzebowania na multimedialne lodówki wynika z faktu, że kuchnia już dawno przestała być miejscem służącym wyłącznie do przygotowywania posiłków oraz ich spożywania. Jak wykazały badania przeprowadzone przez firmę Samsung, aż 46% badanych przyznaje, że kuchnia to miejsce, w którym wypoczywa się podczas oglądania telewizji, czytania książki czy też zabawy z dziećmi.

Nie brakuje również osób, dla których kuchnia to miejsce aktywnego wypoczynku – co piąty mieszkaniec Europy wykorzystuje ją jako pokój do ćwiczeń. 51% Polaków z kolei przyznaje, że każdego dnia ich kuchnia staje się miejscem do spędzania czasu z bliskimi. Pół żartem, pół serio można by również napomknąć o popularnym powiedzeniu, że najlepsza część imprezy zawsze odbywa się w kuchni. Nic zatem dziwnego, że przodujący producenci wyposażają swój sprzęt w coraz bardziej zaawansowane rozwiązania dla centrum domu.

Elegancja i wygoda

Co zatem mogą zaoferować lodówki typu smart? Jako przykład takiego sprzętu można bez wątpienia wymienić lodówkę Family Hub™ firmy Samsung. Urządzenie to posiada wbudowany w drzwi ekran dotykowy, głośniki oraz system rozpoznawania głosu. Użyteczność tych dodatków objawia się już przy śniadaniu, gdy lodówka przedstawia domownikom najbardziej interesujące ich informacje (np. wiadomości ze świata, prognozę pogody itp.) głosowo po angielsku i na ekranie po polsku.

Family Hub znakomicie nadaje się też do przekazywania informacji – wszak do lodówki prędzej czy później zagląda każdy z nas, więc szanse na to, że wyświetlona na ekranie wiadomość zostanie przeoczona, są raczej nikłe. Możemy zapomnieć o przyklejanych karteczkach na lodówce. Dodatkowe funkcje umilą nam spotkanie ze znajomymi muzyką, a nawet umożliwią podszkolenie się z języka angielskiego podczas gotowania. Język ten zresztą przyda się, gdy zechcemy w pełni wykorzystać potencjał lodówki, gdyż za jego pomocą dzięki funkcji Bixby można wydawać Family Hub ustne polecenia (ma też intuicyjny panel w języku polskim)!

Oczywiście lodówka Samsung Family Hub świetnie sprawdza się też w swojej „tradycyjnej” roli: posiada pojemne, elegancko wykonane wnętrze, pozwala wygodnie segregować żywność, a funkcja planowania posiłku czy możliwość „zerknięcia” w dowolnym momencie do wnętrza z poziomu smartfona dzięki wbudowanym kamerom znacznie ułatwia planowanie zakupów.

Lodówki to nie wszystko!

Opisana wyżej inteligentna lodówka to tylko jeden z przykładów na to, jak dzięki technologii smart urządzenia AGD zyskują masę ciekawych, ułatwiających życie funkcji. Inne oryginalne rozwiązania to między innymi inteligentne pralki QuickDrive™, które za pomocą aplikacji można nie tylko zdalnie uruchomić, ale również „poprosić” o poradę dotyczącą ustawień prania. W tym celu wystarczy wprowadzić dane o materiale pranych ubrań czy ich kolorze w aplikacji SmartThings.

Warto wspomnieć również o autonomicznych odkurzaczach PowerBot™, które również można uruchomić z poziomu smartfona. Taka funkcja bez wątpienia przydaje się, gdy jesteśmy daleko od domu, a ktoś zapowiada się z wizytą na wieczór. Dom będzie odkurzony zanim sami się w nim zjawimy.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest też opcja zdalnego uruchamiania ogrzewania – w badaniu dotyczącym tej technologii 39% osób stwierdziło, że to pozornie drobne udogodnienie pozwala zaoszczędzić cenny czas po powrocie do domu.

To tylko kilka przykładów zastosowania technologii smart w sprzęcie AGD, a rosnąca liczba takich rozwiązań wskazuje na to, że cieszą się one coraz większą popularnością.

Sprzęt AGD z technologią „smart” to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę. Można się spodziewać, że w przyszłości producenci tego typu urządzeń będą zaskakiwać nas coraz ciekawszymi funkcjami oraz zastosowaniami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)