Netbook z tektury

Przyszedł czas na eko-netbook'a z recyklingu. Projektant Je Sung Park przedstawia własną koncepcję takiego urządzenia, które stworzone jest z papieru!

tekturowy netbook
tekturowy netbook
Marcin Krzewicki

20.11.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:00

Przyszedł czas na eko-netbook'a z recyklingu. Projektant Je Sung Park przedstawia własną koncepcję takiego urządzenia, które stworzone jest z papieru!

Je Sung Park zauważył, że komputery wszelkiej maści wymieniany jest średnio co 2 lata. Powoduje to niesamowity wzrost odpadów nieużywanego sprzętu . Ten z kolei przyprawia o niestrawność nasze środowisko. Wiem, że w Polsce niektóre komputery pamiętają Windows'a 95 i do tej pory służą ich właścicielom, którzy ani myślą o ich pozbyciu się. Mają rację.

warstwy
warstwy

W 2007 roku tylko 18% z 2,25 milionów ton telewizorów, telefonów komórkowych oraz innych produktów multimedialnych i komunikacyjnych w USA jest poddawanych recyklingowi. Reszta trafia na wysypiska. Po samych liczbach widać, że problem jest niemały, dlatego obudowa przenośnego eko-komputerka wykonana jest z celulozy i innych materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Poszczególne elementy łączone warstwowo będą łatwe w wymianie w razie potrzeby. Netbook będzie napędzany przez bliżej niesprecyzowany bio-chip.

netbook w opakowaniu
netbook w opakowaniu

W takim zabójczym opakowaniu projektant widzi sprzedaż komputerka. Troszkę przypomina mi to wymienne torby do odkurzacza. Pomysł szalony, ciekawy, dobrze ukierunkowany. Ciekawi mnie czy będzie również wersja dla graczy? Moim zdaniem ten numer nie przejdzie ze względu na wykorzystanie papieru. Coca-Cola poszła w lepszym kierunku i rozpoczęła ekologicznych butelek wytworzonych częściowo z roślin. Nie martwcie się. W końcu przyjdzie pora na ekologiczną i równie gadżeciarską elektronikę.

źródło: Gizmag

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikienergetykakomputery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.