Netflix nie skreśla Angry Birds. Powstanie serial animowany

Netflix nie skreśla Angry Birds. Powstanie serial animowany

Netflix nie skreśla Angry Birds. Powstanie serial animowany
Adam Bednarek
26.03.2020 11:09, aktualizacja: 26.03.2020 11:33

Mobilne Angry Birds to już raczej historia, ale Netflix ciągle wierzy w filmowy potencjał marki. I dlatego szykuje serial animowany opowiadający o początkach wściekłych ptaków.

Mające już ponad 10 lat Angry Birds było mobilnym hitem, ale złota era wściekłych ptaków już się skończyła. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że produkcje - niegdyś znajdujące się na niemal każdym telefonie z dotykowym ekranem - nie załapały się do TOP 10 dekady najchętniej pobieranych gier mobilnych. Marka Angry Birds, która w grudniu 2019 skończyła 10 lat, w końcówce dziesięciolecia radziła sobie raczej średnio.

Nie licząc kin - dwa filmy, które trafiły na wielki ekran, mimo średnich ocen zarobiły niezłe pieniądze. Zysk The Angry Birds Movie 2 przekroczył 150 mln dol. Był to dużo gorszy wynik od poprzednika - który przebił 350 mln dol. - ale i tak producent nie miał prawa do narzekań.

THE ANGRY BIRDS MOVIE 2 - Official Trailer

Filmowy potencjał dostrzegł Netflix. Gigant zapowiedział produkcję serialu opowiadającego o początkach sympatycznych bohaterów. Produkcja Angry Birds: Summer Madness ma ukazać się w 2021 roku. Będzie to 40 krótkich, bo 11-minutowych odcinków, w których oprócz dobrze znanej ferajny pojawią się też nowe postacie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)