Netflix potwierdza: książę Harry i księżna Meghan będą produkować filmy. Zarobią miliony

Netflix potwierdził podpisanie umowy z księciem Harrym i księżną Meghan
Netflix potwierdził podpisanie umowy z księciem Harrym i księżną Meghan
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

03.09.2020 12:51, aktual.: 03.09.2020 13:44

Netflix potwierdził podpisanie umowy z księciem Harrym i księżną Meghan, na mocy której, jedna z najpopularniejszych par na świecie będzie produkować filmy dla platformy streamingowej. Według nieoficjalnych informacji, kontrakt opiewa na 150 milionów dolarów.

Netflix, książę Harry i księżna Meghan - zdaniem wielu ekspertów takie połączenie jest gwarancją sukcesu. Jedna z najpopularniejszych par na świecie, która w styczniu bieżącego roku wywołała wielkie zamieszanie decyzją o zrzeczeniu się części królewskich przywilejów i wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych, nawiązała współpracę z prawdziwym gigantem branży rozrywkowej. Na mocy umowy będą pisać scenariusze, a także produkować dla serwisu m.in. filmy dokumentalne, fabularyzowane dokumenty, seriale oraz programy dla dzieci.

  • Nasze życie, zarówno w pojedynkę, jak i jako para, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: odwagę, odporność i potrzebę kontaktu. Poprzez naszą pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami, rzucającą światło na ludzi i sprawy na całym świecie, skoncentrujemy się na tworzeniu treści, które będą nie tylko informować, ale również dawać nadzieję - poinformowała para w oficjalnym komunikacie. - Dla nas, jako młodych rodziców, niezwykle ważne jest tworzenie inspirujących programów rodzinnych - dodali Harry i Meghan.

Zawarcie wieloletniej umowy potwierdzili przedstawiciele popularnego serwisu. - Harry i Meghan stali się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie, dzięki swojej autentyczności, optymizmowi i umiejętnościom przywódczym. Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrali Netflix jako miejsce, gdzie będą się dalej realizować. Jesteśmy podekscytowani na myśl o naszej współpracy i już nie możemy doczekać się wspólnego tworzenia historii, które pomogą ludziom na całym świecie przezwyciężać trudności i wpływać na ich pozytywne myślenie - mówi Ted Sarandos, współtwórca i jeden z szefów platformy Netflix.

Portal potwierdził, że w przygotowaniu jest już kilka produkcji sygnowanych nazwiskiem królewskiej pary. Wśród nich wymienia się m.in. serial animowany poświęcony inspirującym kobietom oraz dokument przyrodniczy.

Choć Harry i Meghan nie mają doświadczenia w roli producentów filmowych, to nie można powiedzieć, że branża ta jest im kompletnie obca. Wnuk brytyjskiej królowej Elżbiety wystąpił w dokumencie o igrzyskach paraolimpijskich pod tytułem "Rising Phoenix" oraz współpracował z serwisem streamingowym Apple TV+ w stworzeniu wraz z Oprah Winfrey filmu dokumentalnego. Filmowe CV Meghan Markle robi jeszcze większe wrażenie. Amerykanka sporą sławę zawdzięcza roli Rachel Zane w głośnym serialu "W garniturach". Zagrała też m.in. w filmach "Iskry miłości" i "Twój na zawsze".

Według serwisu Deadline umowa opiewa na 150 milionów dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)