Netflix przejmuje kolejną sierotę po ShowMaksie. "Fanatyk" - nowość w ofercie giganta

Netflix przejmuje kolejną sierotę po ShowMaksie. "Fanatyk" - nowość w ofercie giganta
Adam Bednarek

12.02.2020 10:54

Netflix dalej przejmuje filmy, które wcześniej dostępne były w ofercie Showmax. Najnowszy tytuł to "Fanatyk" - powstały na bazie pasty, czyli śmiesznej historii z internetu. Takiej obsady może pozazdrościć niejeden "poważny" hit.

"No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?" (pisownia oryg.) – tak zaczyna się jedna z najpopularniejszych internetowych past. Absurdalna historia o miłośniku wędkarstwa, którego hobby wpływa na całą rodzinę, w 2017 roku została zekranizowana.

Film Fanatyk - trailer

Obsada imponowała. W roli ojca wystąpił Piotr Cyrwus, natomiast jego zajadłego przeciwnika zagrał Marian Dziędziel. Reżyserem i pomysłodawcą był Michał Tylka.

Wcześniej "Fanatyka" można było oglądać na platformie ShowMax, ale serwis jakiś czas temu wycofał się z polskiego rynku. Filmy i seriale, które były tam dostępne, coraz częściej lądują na Netfliksie. Tak się dzieje właśnie z "Fanatykiem", który od dzisiaj dostępny jest w ofercie giganta.

Autor pierwowzoru "Fanatyka" Malcolm XD - jeden z niewielu twórców past wymieniany przynajmniej z pseudonimu, bo zwykle autor tego typu historii jest nieznany - od czasu filmu ma na swoim koncie już dwie książki. "Emigracja" opowiada o losach młodego Polaka, który za chlebem wyjechał do Wielkiej Brytanii. Z kolei "Pastrami" to nic innego jak zbiór internetowych past.

O pastach od dawna było coraz głośniej, ale fakt, że "Fanatyk" pojawił się na Netfliksie może sprawić, że jeszcze większa grupa Polaków dowie się o tym specyficznym stylu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)