Nie cierpisz formatu 16:9? Z pomocą przyjdzie nowy monitor NEC‑a

Najpierw było 4:3, później 16:10, a ostatnio 16:9. Niektórym mocno nie spodobało się zabranie kilkudziesięciu pikseli w pionie. Na szczęście są monitory takie jak najnowszy NEC EA243WM, który pozostał wierny nieco starszym proporcjom.

NEC EA243WM (fot. NEC)
NEC EA243WM (fot. NEC)
Kamil Homziak

25.12.2011 21:54

Najpierw było 4:3, później 16:10, a ostatnio 16:9. Niektórym mocno nie spodobało się zabranie kilkudziesięciu pikseli w pionie. Na szczęście są monitory takie jak najnowszy NEC EA243WM, który pozostał wierny nieco starszym proporcjom.

Jak łatwo rozszyfrować, EA243WM to 24-calowy monitor podświetlany diodami LED o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Niestety, matryca to tylko TN (Twisted Nematic). Na pocieszenie pozostają jasność 250 cd/m2, kontrast dynamiczny 25 000 : 1 oraz czas reakcji 5 ms. Nie zabrakło też kompletu złącz: DisplayPort, HDMI, DVI i VGA, a także 4-portowego huba USB i głośników stereo o mocy 1W każdy.

Produkt NEC-a wyróżnia dbałość o ekologię - wbudowany czujnik ruchu sam rozpozna, kiedy opuściliśmy stanowisko pracy i automatycznie ściemni ekran. Z kolei odpowiednia zakładka w menu ekranowym pokaże, ile dokładnie energii udało się zaoszczędzić.

Monitor w sklepach zagości za niecały miesiąc i będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym. Cena to 575 dolarów, czyli około 2000 zł. Jak na 24-calowca z matrycą TN to sporo, bo w tej cenie spokojnie można kupić coś z IPS-em czy 27 cali z matrycą MVA. Wydaje się więc, że NEC-owi trudno będzie się przebić.

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.