Nie lubisz Street View? Szef Google'a ma dla Ciebie "radę"

Nie lubisz Street View? Szef Google'a ma dla Ciebie "radę"

Google Street View
Google Street View
Mariusz Kosakowski
26.10.2010 14:16

Usługa Google Street View od dawna wzbudza kontrowersje. Teraz pewnie będzie wzbudzać je jeszcze bardziej ;). Szefa Google'a palnął kolejne głupstwo.

Usługa Google Street View od dawna wzbudza kontrowersje. Teraz pewnie będzie wzbudzać je jeszcze bardziej ;). Szefa Google'a palnął kolejne głupstwo.

Eric Schmidt, CEO Google’a, mówił w swoim ostatnim wywiadzie dla telewizji CNN o tym, że jego firma nie chce być straszna ("creepy"). Nawiązywał w ten sposób do swojej wypowiedzi z ubiegłego roku: „Wiemy, gdzie jesteś. Wiemy, gdzie byłeś. Mniej więcej wiemy, o czym myślisz”.

Przy okazji menedżer znowu powiedział coś głupiego. Skomentował obawy związane z usługą Street View. Poradził ludziom, którym przeszkadzają samochody Google’a robiące zdjęcia okolicy, by się przeprowadzili.

Jak na ironię w tym samym wywiadzie CEO przyznał, że samochody Google’a ściągały dane z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi w okolicach, w których się poruszały.

Wygląda na to, że Schmidt się zagalopował, a Google nie poprosił o autoryzację wypowiedzi. W wyniku tego informacja poszła w świat. Na oficjalny komunikat ze strony Google’a nie trzeba było długo czekać.

Pismo wystosowane przez internetowego giganta mówi o tym, że CEO Google’a miał na myśli obraz statyczny, a nie rzeczywisty. Jeśli ktoś będzie chciał, by jego dom został z usługi Street View usunięty, to tak się stanie.

Czy ktokolwiek wierzy jeszcze w czyste intencje Google'a? ;)

Źródło: AllThingsDigital

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)