Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić

Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić

Nie masz jeszcze telewizora 4K? TVP daje dobry powód, żeby go kupić
Adam Bednarek
04.02.2020 13:00, aktualizacja: 09.03.2022 08:46

Chociaż producenci coraz częściej chwalą się rozdzielczością 8K, to przynajmniej w Polsce 4K ciągle nie jest standardem. Ale latem pojawi się niezła okazja, która może zachęcić do kupna telewizora 4K.

TVP potwierdziło, że pokaże mecze Euro 2020 w jakości 4K. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, wszystkie mecze będą transmitowane w TVP1 i TVP2, a także na TVP Sport, tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej stacji. Mistrzostwa Europy zaczną się 12 czerwca i potrwają do 12 lipca.

Potwierdzenie, że mecze pokazywane będą w 4K, to dobra i ważna wiadomość. Chociaż kanałów transmitujących programy w wysokiej jakości przybywa, to wciąż nie możemy powiedzieć, że 4K trafiło pod strzechy.

Jasne, np. Netflix w najdroższym pakiecie oferuje 4K, nie brakuje też kanałów sportowych czy filmowych na platformie Canal+. Biorąc pod uwagę fakt, że telewizory 4K są już coraz tańsze, to jednak mimo wszystko nie idzie to w parze z dostępnością programów w wysokiej rozdzielczości.

Wsparcie 4K cieszy, ale nie każdy będzie mógł oglądać mecze przed telewizorem. Na szczęście Mistrzostwa Świata z 2018 roku są dowodem na to, że TVP wreszcie zadbało o internetowego widza. To była pierwsza piłkarska impreza, którą dało się oglądać bez irytujących błędów czy zacięć. Mistrzostwa Świata w 2014 czy Euro 2016 na to nie pozwalały. Oby Euro 2020 nie było powrotem do mrocznych czasów.

Pozostaje mieć nadzieję, że kanał TVP 4K nie zostanie zawieszony po piłkarskiej imprezie i Telewizja Polska postawi też na filmy i seriale. W końcu. A jej śladem pójdą inne ogólnodostępne stacje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)