Nie masz wolnych rąk? Za pomocą tej klamki i tak otworzysz drzwi!

Nie masz wolnych rąk? Za pomocą tej klamki i tak otworzysz drzwi!

Zdjęcie zakupów pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie zakupów pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
11.05.2015 07:25

To kolejny gadżet, który ułatwi życie nie tylko “nam”, ale przede wszystkim niepełnosprawnym.

Pewnie każdy z nas próbował kiedyś otworzyć drzwi mając w rękach torbę z zakupami, wielką paczkę albo np. pudełko z pizzą. Zadanie niemalże nie do wykonania.

A co powiedzieć mają niepełnosprawni, którzy nie posiadają zdrowych rąk? Dla nich walka z “tradycyjnymi” klamkami to przecież codzienny problem.

381439620346618780

Okazuje się, że można inaczej. I znowu aż chce się powiedzieć znane, banalne powiedzonko: najprostsze pomysły są najlepsze. Wiem, nuda, ale co zrobić, skoro znowu to się sprawdza?

Joystick Door Handle: oryginalna klamka

Joystick Door Handle wygląda jak analog wyjęty z pada od konsoli i przyczepiony do drzwi. Tymczasem to nowa wersja klamki. Czym różni się od poprzednika? “Stary model” otwiera drzwi, gdy pociągnęliśmy do w dół.

381439620346815388

Joystick Door Handle otwiera je, gdy przesuniemy klamkę w dowolnym kierunku. Bajecznie proste! I niezwykle wygodne.

To olbrzymie ułatwienie nie tylko dla niepełnosprawnych, ale też dla zwykłych ludzi czy małych dzieci. Nie muszą męczyć się z sięganiem i ciągnięciem - wystarczy, że pchną klamkę, obojętnie w którym kierunku.

381439620347011996

Niestety Joystick Door Handle to na razie tylko pomysł, koncepcja. Ale w dobie Kickstartera możemy spodziewać się, że prędzej czy później projekt trafi na jakiś portal crowdfundingowy. Dobrze by było, bo właśnie dla takich gadżetów stworzone są takie serwisy. Niby banalny, prosty pomysł, a może ułatwić życie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)