Nie możesz się doczekać Windowsa 8? Przerób siódemkę na nowy OS Microsoftu

Nie możesz się doczekać Windowsa 8? Przerób siódemkę na nowy OS Microsoftu

Zupełnie nowe okna (Fot. Flickr/hidden side/Lic. CC by-sa)
Zupełnie nowe okna (Fot. Flickr/hidden side/Lic. CC by-sa)
Michał Michał Wilmowski
06.07.2011 14:08

Jeśli nie chcesz przeżyć szoku po instalacji Windowsa 8, już możesz zmienić Windowsa 7, tak żeby interfejsem przypominał następcę. Do takiego tuningu wystarczy kilka aplikacji.

Jeśli nie chcesz przeżyć szoku po instalacji Windowsa 8, już możesz zmienić Windowsa 7, tak żeby interfejsem przypominał następcę. Do takiego tuningu wystarczy kilka aplikacji.

Kiedy Microsoft zaprezentował Windows Phone 7, świat zwariował na punkcie Metro UI. Z tego zgrabnego, "kafelkowego" interfejsu – czy to się komuś podoba, czy nie – będą korzystać prawdopodobnie wszyscy użytkownicy Windowsa 8, również właściciele desktopów.

Żeby nie przeżyć szoku po zobaczeniu wyglądu nowej wersji systemu Microsoftu, można zmienić wygląd Windowsa już dziś. Jak to zrobić, radzi serwis MakeTechEasier.

Zetro UI Theme

Zetro UI to czysty i minimalistyczny styl dla Windowsa 7. Można go ściągnąć stąd. Następnie trzeba go rozpakować, otworzyć folder i wejść do Extra -> Uxtheme Patch. Prawym przyciskiem klikamy UniversalThemePatcher-x86.exe i wybieramy Uruchom jako...

Aplikacja poprosi o kliknięcie Patch przy trzech plikach. Należy to zrobić, a następnie zrestartować komputer.

Instalacja Zetro UI Theme
Instalacja Zetro UI Theme

Po restarcie skopiuj jeszcze folder Zetro folder i zetro.theme do C:/Windows/Resources/Themes. Teraz już możesz zmienić wygląd w Panelu sterowania.

Windows Metro IM

Windows Metro IM to inny styl dla Windowsa, różny od Zetro UI Theme. Podczas gdy poprzedni był biały i minimalistyczny, ten jest ciemny i zawiera kolorowe "kafelki". Jest znacznie bardziej dopracowany niż poprzedni.

Instalacja wygląda bardzo podobnie do Zetro UI Theme. Wystarczy przestrzegać instrukcji w pliku Readme.txt.

Windows Metro IM
Windows Metro IM

Mosaic

Mosaic to aplikacja, która sprawia, że Metro UI będzie działać na zwykłym komputerze z Windowsem 7. Ciągle jest w fazie alfa, ale nie powinno być problemu z jej odpaleniem. Jest dostępna tutaj. Pliki spakowano za pomocą 7-zipa, dlatego też najlepiej mieć program 7-zip, żeby je otworzyć.

Nie trzeba niczego instalować, wystarczy otworzyć Mosaic.exe. Kiedy Mosaic ruszy, nic na Twoim komputerze nie będzie wskazywać na to, że aplikacja już działa. Trzeba przesunąć kursor do prawej krawędzi pulpitu, kliknąć, a następnie skonfigurować pasek.

Mosaic
Mosaic

Aby w pełni korzystać z Mosaica, trzeba ustawić w Options tryb pełnoekranowy, zaznaczając Enable fullscreen mode.

Mosaic - wybór trybu pełnoekranowego
Mosaic - wybór trybu pełnoekranowego

Teraz pozostaje tylko wybrać, co chcesz mieć na pulpicie. Mosaic oferuje m.in. widgety Twittera i Gmaila. Kiedy już masz na pulpicie pożądane "kafelki", możesz je dowolnie przemieszczać. Nie ma niestety możliwości zmiany ich rozmiaru.

Jak działa Mosaic, możesz zobaczyć w poniższym filmiku:

Mosaic Turns Windows 7 to Windows 8

Win8Menu

Ostatnim krokiem transformacji naszego komputera w "prawie-Windowsa 8" jest Win8Menu. To niestety nie jest jeszcze w pełni działająca aplikacja, ale można ją wypróbować. Podobnie jak Mosaic jest w fazie alfa i zostało jeszcze sporo rzeczy do zrobienia.

Można ją ściągnąć stąd. Następnie trzeba rozpakować ZIP-a i odpalić Win8Menu.exe. Od razu pojawi się ekran główny Metro UI. Należy kliknąć i przeciągnąć kursor w górę. To Cię przeniesie do ekranu startowego.

Win8Menu
Win8Menu

Nie ma tu niestety możliwości konfiguracji. Dostaniesz to, co jest na poniższym obrazku. Nie możesz wybrać i wstawić tu swoich ulubionych stron ani aplikacji.

Czy to Ci wystarczy? (Fot. Win8Menu)
Czy to Ci wystarczy? (Fot. Win8Menu)

Aby wyjść z interfejsu, wciśnij Alt + F4. Aby wrócić do ekranu startowego Metro, przesuń kursor w prawy róg ekranu i kliknij ikonę Start. Aby zakończyć, kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku i wybierz Exit. Reszta przycisków nie działa na razie.

Jak widać, na razie zmiana interfejsu Windowsa 7 na podobny do Windowsa 8 jest bardziej zabawą dla geeka niż czymś, co sprawi, że przeciętny użytkownik będzie mógł się poczuć, jakby miał już nowe okna.

Win8Menu

Źródło: MakeTechEasier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)