Nie oddamy Luny!

Nie oddamy Luny!
27.08.2008 20:40
 miszka1
miszka1

Tak, to prawda. Jedno z najwspanialszych miejsc w Warszawie zostanie zamknięte już 5 października. Informację opublikował przed chwilą portal Filmweb.pl i zbiegła się ona z moją wizytą w siedzibie Max-Filmu oraz marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, gdzie złożyłem petycję przeciwko zamknięciu warszawskich kin Luna oraz Iluzjon. Zebraliśmy ponad 10 tys. podpisów! Jak widać niewiele może zdziałać tak ogromna rzesza ludzi zakochanych w filmach jeżeli w grę wchodzi polityka oraz duże pieniądze.

Certyfikat autentyczności petycji oraz stempel przyjęcia petycji przez Urząd marszałkowski

Jeszcze niedawno Max-Film, główny właściciel Luny opublikował oficjalne oświadczenie:

Szanowni Państwo!

*Pragniemy zapewnić Państwa, że wbrew pojawiającym się opiniom i głosom, Kina LUNA

i ILUZJON na pewno nie znikną z mapy kulturalnej Warszawy. Wręcz przeciwnie. Mamy nadzieję, że Kino LUNA stanie się jedynym w swoim rodzaju, niezwykłym miejscem spotkań twórców niezależnych związanych z różnymi dziedzinami sztuki, a kino ILUZJON po koniecznej modernizacji nadal będzie przyjaznym miejscem dla miłośników i znawców kina.*

Intencją Instytucji Filmowej MAX-FILM jest stworzenie w siedzibie Kina LUNA Centrum Kultury Niezależnej i Edukacji Artystycznej skupiającego środowiska: filmowe, teatralne, plastyczne, muzyczne oraz literackie. Naszym nadrzędnym celem jest m.in. utrzymanie dotychczasowej aktywności festiwalowej Kina LUNA i kontynuacja współpracy z animatorami kultury.

Jesteśmy głęboko przekonani, że partnerstwo ze środowiskami i twórcami, którym Kino LUNA dotychczas użyczało swojej siedziby, pozwoli zachować ciągłość działania i nie stracić wiernej publiczności.

*W tej chwili wraz z kierownictwem Filmoteki Narodowej rozmawiamy

o przyszłości Kina ILUZJON. Robimy wszystko, aby konieczne zmiany zostały przeprowadzone bez uszczerbku dla działalności tej wyjątkowej placówki.*

Zarząd Instytucji Filmowej MAX-FILM S.A.

Na dobrą sprawę nie wiadomo więc czym stanie się to wyjątkowe kino - kinoteatrem, małym multipleksem gdzie od czasu do czasu ktoś odważy się na ambitną projekcję? Jakoś żadna z tych opcji mnie nie przekonuje.

Luna organizuje "seanse pożegnalne". Pierwszym z nich będzie przegląd twórczości Pedro Almodovara. Od 1 września cena biletu na wszystkie filmy wynosić będzie 5 zł. Zapraszam wszystkich zainteresowanych losem Luny oraz Iluzjonu (o którego losie jeszcze nic nie wiadomo) na wymieniony przegląd. Weźcie swoich znajomych i tłumnie zgromadźmy się aby protestować jeszcze głośniej. Nie oddamy Luny! 

Jednocześnie informuję, że jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami mediów, które są żywo zainteresowane naszą sprawą. Sprawą wszystkich warszawiaków. 

Foto: marcin.k

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)