Nie pamiętasz wszystkich haseł? Nie musisz - bransoletka Everykey zrobi to za ciebie

Nie pamiętasz wszystkich haseł? Nie musisz - bransoletka Everykey zrobi to za ciebie

Nie pamiętasz wszystkich haseł? Nie musisz - bransoletka Everykey zrobi to za ciebie
Adam Bednarek
10.11.2014 12:54

Everykey, gadżet, który możecie wesprzeć na Kickstarterze, to sprytna pomoc dla osób mających problemy z pamięcią.

Zauważyłem po sobie, że działam jak automat. Wchodzę na stronę i wpisuję hasła. Mógłbym to robić z zamkniętymi oczami, obudzony o 3:00 w nocy. Nawet na stronie banku, bez zastanowienia wklepuję ciąg liczb. Czasami jednak system się zacina i po prostu nie pamiętam, od jakiej cyfry zacząć. Czarna dziura.

Everykey nie zapomina

Jest na to lekarstwo. Nie, nie mniej masła oraz leki na pamięć. Everykey to “inteligentna” bransoletka, która po zapoznaniu z komputerem lub tabletem może zapamiętać niemal wszystkie hasła.

I to nie tylko takie, które pozwalają nam odblokować laptopa czy smartfon. Dzięki Everykey automatycznie zalogujemy się na Facebooka, pocztę czy każdą inną stronę internetową.

Obraz

Everykey łączy się z urządzeniami za pomocą Bluetooth 4.0. Jeśli jesteśmy w zasięgu, sprzęty nas rozpoznają i “przepuszczają”, bez wpisywania hasła. Wszystko robi się automatycznie, bo mamy inteligentną opaskę.

Plus jest oczywisty, bo nie musimy mieć w głowie wszystkich haseł, liczb, znaków. Everykey pamięta to za nas. My podchodzimy do komputera i gotowe - od razu logujemy się do systemu, poczty czy sklepu. Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda.

Obraz

A bezpieczeństwo? Gdybyśmy Everykey zgubili, można od razu zablokować gadżet, tak jak kartę płatniczą. Twórcy zapewniają też, że nie trzeba obawiać się o hasła do stron internetowych trzymanych na ich serwerach. Są zaszyfrowane i nie ma jak ich odczytać.

Obraz

Everykey na Kickstarterze można kupić za 50 dolarów. Premiera w marcu 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)