Nie polecają komputerów Della z serii Alienware?

Nie polecają komputerów Della z serii Alienware?

Nie polecają komputerów Della z serii Alienware?
Damian
16.10.2008 10:00, aktualizacja: 15.03.2022 10:47

Dell wprowadził na rynek nowy zestaw komputerowy z serii Alienware. Wnętrze jest całkiem imponujące, ale czy na pewno spełnia oczekiwania?

Dell wprowadził na rynek nowy zestaw komputerowy z serii Alienware. Wnętrze jest całkiem imponujące, ale czy na pewno spełnia oczekiwania?

Na początku należałoby opisać specyfikację techniczną sprzętu przedstawianego jako "zestaw dla gracza". Procesor zamontowany w komputerze to, tym razem AMD Phenom X4 9550 2.2GHz. Domyślnie, na płycie głównej, znajdują się 4GB pamięci RAM, ale można je rozszerzyć aż do 16GB! Jeszcze tylko karta graficzna i mamy wszystkie najważniejsze elementy konieczne do grania. Tym razem są to dwie karty ATI Radeon HD4850, które wspólnie mają 1GB pamięci GDDR3.

Obraz

Dodatkowo jeszcze 500GB miejsca na dysku twardym, nagrywarka DVD, gigabit ethernet, osiem portów USB 2.0 (w tym dwa na przednim panelu), dwa porty Firewire, dwa porty S-Video oraz cztery DVI.

Uczciwie przyznajmy, że po przeczytaniu całej specyfikacji, można być pod niemałym wrażeniem. Jednak jeśli miałbym zapłacić 1700$ za komputer, to musiałbym być z niego w 100% zadowolony. Niestety na stronie sklepu Bestbuy, na którym można kupić taki zestaw, widnieją niezbyt pochlebne opinie.

Użytkownik Illuminati789 wystawił PC-towi 3 gwiazdki w skali do 5. W komentarzu napisał, że zestaw bardzo się przegrzewa, a same karty graficzne potrafią osiągnąć temperaturę 78 stopni Celsjusza!!!

Jeszcze gorzej o komputerze wypowiedział się użytkownik noame1585. On wystawił urządzeniu najniższą możliwą ocenę, czyli 1 gwiazdkę! W uzasadnieniu, tak samo jak poprzednik, podkreślił, że zestaw się przegrzewa, a gry chodzą niewiele lepiej niż na jego starszym komputerze.

Jak można się domyśleć, żaden z nich nie polecił kupna komputera Dell Alienware-Aurora.[block position="inside"]4058[/block]

Źródło: SlashgearBestbuy

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)