Nie tylko Apple. Huawei również chce mieć własne auto

Nie tylko Apple. Huawei również chce mieć własne auto

Nie tylko Apple. Huawei również chce mieć własne auto
Adam Bednarek
01.03.2021 18:07, aktualizacja: 08.03.2022 14:16

I efekty tych planów możemy zobaczyć jeszcze w tym roku. Okazuje się, że motoryzacja może być lekarstwem na blokady nałożone na technologiczne poletko chińskiej firmy.

Chociaż Huawei chce naprawić relacje z USA, to zakopanie topora wojennego może potrwać. Konsekwencją sankcji jest to, że telefony nie mogą korzystać z usług Google w systemie Android, gdyż Google cofnęło temu producentowi swoją licencję. Działania USA wpłynęły też na budowę sieci 5G, i to również w wielu europejskich państwach.

W obliczu tego, że nie może sprzedawać w Ameryce smartfonów, ani budować sieci 5G, chiński koncern sięga po inne źródła dochodu. Jak się niedawno okazało są nimi… technologie hodowli trzody chlewnej. A wkrótce dołączyć może pierwsze elektryczne auto.

O takich planach Huaweia donosi agencja Reutera. Według tych źródeł już trwają negocjacje z rządową firmą Changan Automobile oraz innymi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej.

Gdyby rzeczywiście Huawei szykowało swoje auto - które miałoby wyjechać na drogi jeszcze w tym roku - niebawem mogłoby dojść do ciekawego pojedynku Apple vs. Huawei. Tym razem na gruncie motoryzacyjnym.

Od lat plotkuje się o aucie od Apple, ale w ostatnim czasie pogłoski są głośniejsze i intensywniejsze. Z wieści sprzed dwóch miesięcy wynika, że Apple coraz bardziej rozwija swoją technologię autonomicznej jazdy i ma zamiar wyprodukować w 2024 roku samochód, który może posiadać własne przełomowe technologie baterii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)