Nie wiesz, gdzie są twoje okulary? Look pomoże je znaleźć!

Nie wiesz, gdzie są twoje okulary? Look pomoże je znaleźć!

Nie wiesz, gdzie są twoje okulary? Look pomoże je znaleźć!
Adam Bednarek
09.09.2014 08:10

Look to sprytny gadżet, dzięki któremu można zaoszczędzić czas tracony na poszukiwanie zagubionych okularów.

Ach, jak to dobrze, że technologia rozwija się tak dopiero teraz. Gdyby Look powstał już kilkadziesiąt lat temu, Tuwim nie miałby tematu na wiersz. Problem Pana Hilarego rozwiązany zostaje dopiero dziś.

LOOK Find your glasses anywhere

Look działa jak wszystkie inne “wyszukiwacze” zagubionych przedmiotów - wykorzystuje połączenie Bluetooth ze smartfonem, pozwalając zlokalizować zgubę. Twórcy znaleźli lukę. Mieliśmy już sporo gadżetów zajmujących się odnajdywaniem portfeli czy kluczy, ale jednak nikt nie pamiętał o okularach. Do teraz.

Obraz

Look to dodatek doczepiany do okularów, dzięki któremu smartfon może je odnaleźć. Wprawdzie muszą znajdować się w odległości do 15 metrów, ale to raczej nieduży problem - w mieszkaniu na pewno będą w zasięgu.

Plusem Look jest przede wszystkim rozmiar i dopasowanie do różnych oprawek. Twórcy przygotowali cztery warianty, więc każdy powinien znaleźć coś dla swojego modelu.

Obraz

Jest też wersja dla osób nie używających smartfona - ze specjalnym “pilotem”.

Look na Indiegogo

Look kosztuje na portalu Indiegogo 29 dolarów lub 39 za wersję “nie dla smartfona”. Niedużo jak na rozwiązanie paniki pojawiającej się po zorientowaniu się, że zgubiło się okulary.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)