Nie zrobić z psa wariata? 10 niezwykłych bud

Nie zrobić z psa wariata? 10 niezwykłych bud

Buda pod ziemią
Buda pod ziemią
Paweł Piejko
27.03.2011 21:00

Jeśli pies gadżeciarza nie przepada za gadżetami, nie ma niestety lekko w swoim psim życiu. Ot, dostanie taką dziwaczną budę jak 10 tu zaprezentowanych, którą to ani psim kolegom pokazać, ani płeć przeciwną zaprosić... Pieskie życie!

Dla psa o duszy kreta

Większość psów lubi rozkopywać ogródek, więc być może akurat taka buda przypadnie im do gustu? Zdaniem producenta, projekt odwołuje się do naturalnych psich instynktów, jest ekologiczny (wykonany z materiałów biodegradowalnych) oraz wykorzystujący energię geotermalną - w budzie ma być cieplej niż na zewnątrz.

Taka buda o nazwie DogEden kosztowała swego czasu 400 dolarów (a może i nadal można ją dostać), ale pewnie z powodzeniem można ją wykonać własnoręcznie.

Sarkofag dla psa

Luksusowe legowisko
Luksusowe legowisko

Można też nazwać to szafką, ewentualnie po prostu skrzynią. To drewniane legowisko jest dość drogie - 425 dolarów - ale jak widać sprawdza się także jako miejsce na nocną lampkę, no i czworonóg pozostaje blisko swojego właściciela (choć pewnie nie każdy pies i właściciel ma na to ochotę).

Buda jak przyczepa kempingowa

Buda dla psa i przyczepa w jednym
Buda dla psa i przyczepa w jednym

Widoczny powyżej Pet Camper stworzyło studio Straight Line Designs. A zatem gdyby Wasz pies wybierał się na wakacje, to będzie miał jak znalazł...

Szczenięcy namiot

Pup tent
Pup tent

"Pup Tent" - taką nazwę oficjalnie uzyskała ta drewniana buda dla psa, którą w sumie ciężko już nazwać "budą". No, powiedzmy, że to psie legowisko.

Niezwykła buda dla niezwykłego psa?

fot. interiordesign
fot. interiordesign

Co to jest? Przyznam, że z daleka przypomina skrzyżowanie fasady stadionu w Gdańsku, ze Stadionem Narodowym w Warszawie. Ale raczej nie ma mowy o inspiracji polskimi obiektami, których w sumie jeszcze nie ma, gdyż tę budę dla psa zaprojektowano kilka lat temu, i to w celach dobroczynnych, w ramach imprezy organizowanej w Nowym Jorku przez The Animal Medical Center.

Nie nooo... nie róbcie z nas pederastów

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/Luxurious_Doghouses_10.jpg)
  • myśli sobie pewnie nieszczęsny pies, któremu właściciel zakupił taką oto budę niczym różowy zamek z bajki. Za jedyne 2400 euro.

Luksusowa buda zgodna z gustem Paris Hilton

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/Luxurious_Doghouses_13.jpg)

Tak, wbrew pozorom to jest buda dla psa (lub psów).

Zresztą to przykład dość podobny do poprzedniego. Zaprojektowany przez dekoratora wnętrz Faye'a Resnicka, ma ponoć stanowić całkiem wierną replikę domu celebrytki.

Luksusowa buda niczym chata

Victorian Cottage Doghouse
Victorian Cottage Doghouse

Tę budę określano mianem Victorian Cozy Cottage Kennel Dog House, co ma sugerować, że jest wiktoriańska i przytulna. No i kto wie, czy faktycznie taka nie jest? W każdym razie cena zabija - na stronie giftgenius można ją kupić za 4,3 tys. dolarów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/inuse_LIT036.jpg)

Zamek dla psa w japońskim stylu

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/pieswbudzie.jpg)

Jakiś czas temu Internet obiegły informacje o takiej oto budzie dla psa, na którą natrafiono w Japonii. Z miny psa, który wygląda na jej mieszkańca można jednak wnioskować, że luksus szczęścia nie daje...

pies w budzie
pies w budzie

[nanami's castle \\Japan-Probe\\] * przez serjapanserpro*

Buda według Bauhaus

Buda bauhaus
Buda bauhaus

Tak, ta niecodzienna, minimalistyczna kostka przywodząca na myśl nieco zbyt nowoczesne mieszkania i biura ma w zamierzeniu służyć jako mieszkanie dla psa (ma także nawiązywać do stylu Bauhaus). Zaletą budy Cubix ma być przede wszystkim duża ilość światła wpadającego do środka.

A czy psy to polubią? No sami zobaczcie jakie są szczęśliwe! :)

Buda cubix
Buda cubix

Widzieliście dziwniejsze budy? Jeżeli tak, to podzielcie się ich zdjęciami na naszym facebookowym profilu.

Źródło: walyou

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)