Niesamowita sztuka rzeźbienia w szkle [wideo]

Wykonanie tak prostego z pozoru przedmiotu jak klepsydra zajmuje wiele czasu i wymaga olbrzymiej precyzji. Udowadnia to Philip Andelman, który zarejestrował, jak tworzony jest klasyczny czasomierz marki Ikepod.

Grafika ze strony www.ikepod.com
Grafika ze strony www.ikepod.com
Piotr Dopart

Wykonanie tak prostego z pozoru przedmiotu jak klepsydra zajmuje wiele czasu i wymaga olbrzymiej precyzji. Udowadnia to Philip Andelman, który zarejestrował, jak tworzony jest klasyczny czasomierz marki Ikepod.

Klepsydra pokazana w tym wideo jest nieco inna niż te tradycyjne z kolumienkami. Niestandardowy wygląd to zasługa australijskiego designera, Marca Newsona, który zaprojektował dzieło na zlecenie szwajcarskiego producenta.

Philip Andelman zarejestrował cały proces produkcji klepsydry, podążając za pracownikiem fabryki GlasKeller w Basel (Szwajcaria). Możemy więc zobaczyć polerowanie tuby ze szkła borokrzemowego, podgrzewanie do wysokiej temperatury i kształtowanie za pomocą różnych narzędzi. Następnie szkło zostaje napełnione nie piaskiem, ale drobinami ze stali nierdzewnej, a następnie skalibrowane ze stoperem. Kolejna jest faza pakowania.

Podkład muzyczny to utwór Philipa Glassa - "Opening" z płyty "Glassworks" (nomen omen - glass to po angielsku "szkło"). Całość prezentuje się wręcz niesamowicie. Zobaczcie zresztą sami:

Źródło: VimeoIkepod

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.