Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!

Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!20.02.2014 18:24
Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!

Możliwości, jakie otwiera przed nami Oculus Rift i inne tego typu urządzenia od dawna budzą słuszną ekscytację. Problem w tym, jak w przystępny sposób pokazać, czym jest ten sprzęt? Niezłą odpowiedzią są 360-stopniowe filmy. Jak się je ogląda?

Startup Condition One postanowił przygotować film dokumentalny, prezentujący technologię, stojącą za Oculusem i możliwości tego urządzenia. Nie będzie to jednak zwykły film - dokument pod tytułem “Zero Point” będzie nakręcony w technologii, pozwalającej na rozglądanie się w zakresie 360 stopni!

Dzięki temu użytkownicy wirtualnych gogli będą mogli oglądając film rozglądać się, w pełni zanurzeni w świecie filmu. Zapowiedź filmu została już udostępniona i zobaczymy na niej - na płaskim ekranie - obraz, odpowiadający 180-stopniowemu kątowi widzenia.

Nie jest to pierwszy pomysł tego typu, jednak "Zero Point" będzie pierwszym, pełnometrażowym filmem, stworzonym z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Trailer możecie zobaczyć poniżej:

Zero Point Trailer (Condition One for Oculus Rift)

Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć "Zero Point" będzie pierwszym pełnometrażowym filmem tego typu, to krótkie klipy, pozwalające na oglądanie obrazu w zakresie 360-stopni, są już dostępne w Sieci. W tym przypadku namiastką gogli Oculus Rift są kursory lub myszka, dzięki którym możemy rozglądać się po filmowej rzeczywistości. Jak się Wam podoba?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)