Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!

Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!

Niesamowity, 360-stopniowy film. Zobacz, jak wygląda świat w goglach Oculus Rift!
Łukasz Michalik
20.02.2014 18:24

Możliwości, jakie otwiera przed nami Oculus Rift i inne tego typu urządzenia od dawna budzą słuszną ekscytację. Problem w tym, jak w przystępny sposób pokazać, czym jest ten sprzęt? Niezłą odpowiedzią są 360-stopniowe filmy. Jak się je ogląda?

Startup Condition One postanowił przygotować film dokumentalny, prezentujący technologię, stojącą za Oculusem i możliwości tego urządzenia. Nie będzie to jednak zwykły film - dokument pod tytułem “Zero Point” będzie nakręcony w technologii, pozwalającej na rozglądanie się w zakresie 360 stopni!

Dzięki temu użytkownicy wirtualnych gogli będą mogli oglądając film rozglądać się, w pełni zanurzeni w świecie filmu. Zapowiedź filmu została już udostępniona i zobaczymy na niej - na płaskim ekranie - obraz, odpowiadający 180-stopniowemu kątowi widzenia.

Nie jest to pierwszy pomysł tego typu, jednak "Zero Point" będzie pierwszym, pełnometrażowym filmem, stworzonym z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Trailer możecie zobaczyć poniżej:

Zero Point Trailer (Condition One for Oculus Rift)

Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć "Zero Point" będzie pierwszym pełnometrażowym filmem tego typu, to krótkie klipy, pozwalające na oglądanie obrazu w zakresie 360-stopni, są już dostępne w Sieci. W tym przypadku namiastką gogli Oculus Rift są kursory lub myszka, dzięki którym możemy rozglądać się po filmowej rzeczywistości. Jak się Wam podoba?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)