Niesamowity czołg z LEGO [wideo]

Budowa niewielkiego czołgu z LEGO to niezbyt wielkie wyzwanie. Co innego, jeśli czołg jest zdalnie sterowany i wygląda niczym pojazd wyjęty z Metal Sluga. Popatrzmy.

Niesamowity czołg z LEGO [wideo]
Paweł Żmuda

Budowa niewielkiego czołgu z LEGO to niezbyt wielkie wyzwanie. Co innego, jeśli czołg jest zdalnie sterowany i wygląda niczym pojazd wyjęty z Metal Sluga. Popatrzmy.

Autorem niezwykłego projektu jest Peer Kreuger. Pojazd wyglądający jak czołg z popularnego Metal Sluga wyposażony został aż w 48 kół, dzięki czemu świetnie radzi sobie z pokonywaniem przeszkód terenowych, takich jak chociażby śliskie rampy lub krawężniki.

Dodatkowo do wykonania całkiem profesjonalnego klipu wideo skonstruowano niewielki pojazd, na którym umieszczono kamerę. Popatrzmy na krótki filmik pokazujący możliwości czołgu.

Więcej informacji o projekcie oraz szczegółowe zdjęcia poszczególnych części czołgu można zobaczyć w galerii Kreugera dostępnej na serwisie Flickr.com. Autor przygotował jeszcze jeden klip wideo, na którym pokazano kulisy działania podwozia czołgu.

Trzeba przyznać, że zarówno czołg, jak i klip wideo prezentują się oszałamiająco. Szkoda, że firma LEGO nie wypuszcza identycznych konstrukcji w zestawach do samodzielnego montażu.

Źródło: brothers-brick

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.