Nieskończona opowieść - startujemy!

Nieskończona opowieść - startujemy!

Pierwsze zadanie-zdanie konkursowe
Pierwsze zadanie-zdanie konkursowe
Nieskończona Opowieść
01.07.2013 10:00

ETAP ZAKONCZONY

Zapraszamy do zabawy literackiej! Wyjątkowa okazja, żeby napisać opowiadanie razem z bestsellerowym autorem kryminałów Zygmuntem Miłoszewskim! Do wygrania telefony HTC!

ETAP ZAKONCZONY

Zapraszamy do zabawy literackiej! Wyjątkowa okazja, żeby napisać opowiadanie razem z bestsellerowym autorem kryminałów Zygmuntem Miłoszewskim! Do wygrania telefony HTC!

Szanowni,

Pierwsze zdanie jakie jest, każdy widzi na zdjęciu.

Pytanie: co dalej?

Odpowiedź: to zależy od Was.

Macie tydzień (do 8 lipca), żeby wpisywać w komentarzach, co wydarzy się dalej. To może być następne zdanie, powiedzmy że trzy zdania, nie więcej. To może być wydarzenie, to może być opis bohatera lub miejsca, to może być kierunek, w którym ma pójść fabuła. Ważne, żeby było krótko, zwarcie i treściwie. I tajemniczo. I zaskakująco.

Jak już zaproponujecie, co ma się wydarzyć dalej, wybiorę jedną z Waszych propozycji i napiszę to „dalej”. I znowu zapytam Was o to, w którą stronę idziemy. A potem jeszcze raz i w ten sposób na koniec wakacji będziemy mieli gotowe opowiadanie.

Czy są jakieś ograniczenia?

Chciałbym, żeby to się działo współcześnie, bo rzeczywistość za oknem zawsze wydaje mi się najbardziej interesująca. Dlatego bardzo proszę: bez smoków i heroin w skórzanym bikini, także bez pojazdów kosmicznych, wchodzących w nadświetlną między strzałami blasterów. Także bez pornografii, nawet jeśli chwilowa popularność literatury erotycznej zapładnia Waszą wyobraźnię. Poza tym ograniczeń nie ma.

Czy ja wiem, co wydarzy się dalej?

Nie wiem. Gdzieś majaczy mi się bohater lub bohaterka, który z jakichś powodów jest samotny, może odcięty od świata, może pozbawiony możliwości kontaktu z innymi. W każdym razie własne myśli przestały mu – lub jej – wystarczać. Ale to tylko majaki, mam zamiar z Waszych komentarzy wyłowić jakieś porządne konkrety.

Zachętą do twórczej pracy jest nie tylko potencjalna sława i chwała, ale też deszcz telefonów HTC, który spadnie na głowę uczestnikom zabawy. Organizatorzy poinformują, na jakich zasadach.

HTC One
HTC One

I to tyle. Do roboty. Wracam do swojej chatki nad warmińskim jeziorem, zachęcam do pisania i z niecierpliwością czekam na piewsze propozycje.

Serdecznie,

Zygmunt Miłoszewski (ur. 1976) – powieściopisarz. Debiutował w 2005 roku powieścią grozy Domofon. Sławę przyniósł mu cykl kryminałów o prokuratorze Teodorze Szackim. Zarówno Uwikłanie, jak i Ziarno prawdy zostały uhonorowane Nagrodami Wielkiego Kalibru i uznane za najlepsze polskie kryminały lat 2007 i 2011. Obie powieści zostały opublikowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostały bardzo dobrze przyjęte, poza tym książki Miłoszewskiego ukazują się m.in. w Niemczech, Rosji, Francji i Wielkiej Brytanii. Uwikłanie zostało sfilmowane przez Jacka Bromskiego, a nad ekranizacją Ziarna prawdy pracuje obecnie Borys Lankosz. Pod koniec czerwca ukazała się jego najnowsza powieść Bezcenny, międzynarodowy thriller o poszukiwaniach zaginionych dzieł sztuki. Książka stała się bestsellerem jeszcze przed oficjalną premierą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)