Nietypowy syntezator Synthberry Pi. Prototyp instrumentu opartego o Raspberry Pi

Muzyka elektroniczna? To nie problem, nawet nie trzeba kupować instrumentów, wystarczy komputer. Chociaż lepiej mieć instrument. Niektórzy muzycy jak Brian May z Queen sami je wykonali. To może zróbmy syntezator na bazie popularnego SBC?

Syntezator stworzony w oparciu o Raspberry Pi
Syntezator stworzony w oparciu o Raspberry Pi
Źródło zdjęć: © Artis Lab @ YouTube
Jan Domański

14.02.2020 | aktual.: 09.03.2022 10:24

Na kanale włoskiego Artis Lab pojawił się film prezentujący nietypowy instrument. To samodzielny syntezator oparty na muzycznym środowisku programistycznym Pure Data (Pd) i minikomputerze Raspberry Pi.

Malina to wdzięczna platforma SBC (Single Board Computer), która jest wykorzystywana przez wielu domowych majsterkowiczów, a nawet duże poważne firmy do ich projektów. W tym wypadku mamy produkt, który zapewne wejdzie do sprzedaży, ale ma znamiona domowego projektowania.

Tworzenie muzyki na malinie

Urządzenie ma nazwę SynthBerry Pi. Prototyp jest kompaktowy i samodzielnie generuje dźwięki, biorąc pod uwagę kod Pure Data. To nie pierwszy projekt Artis Lab. Na ich stronie można już zakupić kilka modułów elektronicznych. Pewnie Synthberry Pi będzie po dopracowaniu kolejną pozycją.

SynthBerry Pi: Tutorial I

Klip wideo prezentuje samouczek, w którym twórca syntezatora prezentuje jego możliwości. Synthberry Pi zaopatrzony jest w osiem suwaków. To intuicyjnie działające manipulatory, które pozwalają kształtować dźwięk zgodnie z próbkami stworzonymi za pomocą zestawu narzędzi PDSynth.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.