Pine64 z konkurencją dla RaspberryPi. HardROCK64 podobnie wyceniony

Projekt Pine64 pracuje nad minikomputerami, komputerami jednopłytowymi, laptopami i innym sprzętem opartym o procesory ARM i Linuxa. Najnowsze komputery jednopłytowe (Single Board Computer - SBC) Pine64 są wycenione podobnie jak popularne RaspberryPi.

HardROCK64 od Pine64 to coś dla fanów RaspberryPi
HardROCK64 od Pine64 to coś dla fanów RaspberryPi
Źródło zdjęć: © Pine64
Jan Domański

04.02.2020 22:54

To pierwszy produkt w 2020 roku od Pine64. Komputer HardROCK64, to w zasadzie nie całkiem nowy produkt a lekko odchudzony RockPro64. Dzięki rezygnacji z kilku drobiazgów (dodatkowy port USB-C czy złącze PCIe) udało się uzyskać w zasadzie bliźniacze ceny do odpowiedników sygnowanych logiem maliny.

W HardROCK64 znajdziemy sześciordzeniowy procesor Rockchip RK3399, łączność bezprzewodową WiFi ac i Bluetooth 5.0, dwa porty USB 3.0, także dwa USB 2.0, czytnik kart microSD, cyfrowe wyprowadzenie wideo, złącza CSI i DSI, port IR, port z pinami GPIO czy wtyk dla opcjonalnego wentylatora.

HardROCK64 od Pine64 celuje w entuzjastów RaspberryPi

Pamięć RAM może wynosić 1 GB (35 dolarów), 2 GB (45 dolarów) lub 4 GB (55 dolarów). I właśnie odpowiednie wielkości pamięci RAM i wycena danych wariantów są zbliżone do ceny RaspberryPi.

Obraz
© Pine64

Na komputerze możemy zrobić w zasadzie to samo co na jego starszym bracie RockPro64. Jest zgodny z oprogramowaniem (a na pewno większością) pisaną dla RockPro64 czy PineBook Pro Linux i innych produktów spod szyldu Pine64. Jeśli cena jest podobna, to może skusić się i raz spróbować czegoś alternatywnego dla RaspberryPi?

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.