Nietypowy związek od Gusa Van Santa [zwiastun]

Nietypowy związek od Gusa Van Santa [zwiastun]
17.10.2010 12:30
Nietypowy związek od Gusa Van Santa [zwiastun]
Michał Nowak
Michał Nowak

Wygląda na to, że Gus Van Sant zapragnął odpocząć od kina czysto mainstreamowego, jakim był Obywatel Milk i ponownie kręci kameralny dramat o młodzieży. Pierwszy zwiastun filmu Restless zapowiada całkiem przyjemne kino.

Wygląda na to, że Gus Van Sant zapragnął odpocząć od kina czysto mainstreamowego, jakim był* Obywatel Milk* i ponownie kręci kameralny dramat o młodzieży. Pierwszy zwiastun filmu *Restless *zapowiada całkiem przyjemne kino.

Fabuła: Bohaterką filmu jest nieuleczalnie chora nastolatka, która poznaje i zakochuje się w dziwnym chłopcu. Młodzieniec lubi spędzać czas uczęszczając na pogrzeby i ma wyimaginowanego przyjaciela - jest nim duch japońskiego kamikaze z czasów II wojny światowej.

Scenariusz wyszedł spod pióra debiutanta, Jasona Lew. Ciekawostką jest fakt, że mężczyzna napisał ten skrypt w czasach gdy uczęszczał do szkoły, jako sztukę teatralną. Dopiero jego znajomy zachęcił Lewa, aby przerobić sztukę na scenariusz filmowy.

Restless wyreżyserował Gus Van Sant. W filmie występuje znana z Alicji w Krainie Czarów Mia Wasikowska, oraz Henry Hopper, Ryo Kase i Chin Han. Światowa premiera 28 stycznia 2011.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)