Niezbędnik gadżeciarza – co zapakować do walizki

Strona głównaNiezbędnik gadżeciarza – co zapakować do walizki
15.07.2016 16:42
Niezbędnik gadżeciarza – co zapakować do walizki
Blomedia poleca
Blomedia poleca

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na wakacje all inclusive, czy też survivalowy obóz przetrwania w puszczy lub dżungli, na pewno wakacyjny wyjazd obfitować będzie w chwile warte upamiętnienia. Oto lista gadżetów, których nie może zabraknąć w twojej walizce.

Kamerka 360 stopni

Kamerka 360 to gadżet pozwalający nakręcić film, który może być następnie wyświetlony za pomocą gogli VR. Na rynku dostępne są urządzenia rejestrujące obraz sferycznie, bądź tylko w poziomie bez rejestrowania obrazu z góry i z dołu. Rejestrowanie wakacyjnych wspomnień za pomocą tej technologii to sposób na wyjątkowo realistyczne filmy. Dobrym wyborem może być Samsung Gear 360, dysponujący jasnym obiektywem F2.0, nagrywający w rozdzielczości 3840 x 1920 oraz zapewniający zdjęcia 25,9 MP.

Kamerka 360 stopni sparowana ze smartfonem Samsung Galaxy umożliwia łatwą edycję i udostępnianie nagrywanych treści. Inne ciekawe propozycje to: urządzenie Bulb, wyposażone w 3 kamery o kącie widzenia 190 stopni, nagrywające w rozdzielczości do 2688p x 1344p przy 15 klatkach na sekundę oraz kamerka 360Cam, rejestrująca obraz także z dołu i góry, nagrywająca niemal pełną sferę.

Smartfon z dobrej jakości aparatem

Najnowocześniejszy nawet smartfon nie zastąpi tradycyjnego aparatu fotograficznego, jednak na rynku jest wiele produktów, które w tym względzie zbliżają się do ideału. Smartfony z wbudowanym zaawansowanym aparatem umożliwiają zapis fotografii w formacie RAV oraz rejestrację filmów w formacie UHD.

Dodatkowo, nowoczesne smartfony mają wbudowane aparaty o wysokiej rozdzielczości matrycy, dysponujące funkcją stabilizacji optycznej oraz dobrej jakości przesłoną. Samsung Galaxy S7 to, obok wcześniejszego modelu Samsung S6, jeden z najciekawszych modeli dla osób poszukujących smartfonu z aparatem o doskonałych parametrach. Zastosowano obiektyw o jaśniejszej przesłonie F 1.7 oraz duży rozmiar pikseli 1,4 µm w sensorze. Inną ciekawą opcją jest Sony Xperia X. Ten smartfon z kolei ma 23 megapiksele oraz wbudowaną opcję przewidywania ruchu, co pozwala na uzyskanie dużej głębi ostrości.

381445998037647082

Kompaktowy aparat fotograficzny

Podczas wyboru aparatu fotograficznego, który masz zamiar zabrać ze sobą na wakacje, przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, w jaki sposób będziesz aparatu używać. Jeśli wybierasz się nad morze, przydatny może okazać się aparat wodoodporny. Jeśli zaś planujesz górskie wędrówki, aparat z szerokokątnym obiektywem do robienia zdjęć panoramicznych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podczas weekendowego city break przyda się kompaktowy aparat o jasnym obiektywie i przyzwoitej matrycy. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, jak na przykład wodoodporny do 30 metrów, dysponujący opcją 360 stopniowej panoramy Nikon Coolpix AW130 bądź też wyposażony w 1-calową matrycę, obiektyw 28-84 mm i światłem f/2.0-4.9 Canon PowerShot G9 X.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)