Niezbędnik imprezowicza rodem z Tokyo [wideo]

Jak powszechnie wiadomo, w Japonii mało co jest tylko tym, czym wydaje się być. Mając ten fakt na uwadze, czy domyślacie się czym wyróżnia się ten zegarek?

Imprezowy zegarek Kisai projektu TokyoFlash
Imprezowy zegarek Kisai projektu TokyoFlash
Piotr Dopart

16.06.2011 18:00

Jak powszechnie wiadomo, w Japonii mało co jest tylko tym, czym wydaje się być. Mając ten fakt na uwadze, czy domyślacie się czym wyróżnia się ten zegarek?

Gadżet zaprojektowany przez TokyoFlash oprócz wyświetlania godziny w dość niestandardowy sposób oferuje możliwość sprawdzenia jak bardzo jesteśmy podchmieleni. Niestety, jeśli spodziewacie się fantazyjnych sposobów mierzenia zawartości alkoholu we krwi, np. analiza zawartości potu, to możecie srogo się zawieść. Zegarek jest po prostu wyposażony w specjalny ustnik, który pozwoli nam dmuchnąć w przysłowiowy balonik.

Metoda sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest wprawdzie mniej dokładna niż badanie z płynów ustrojowych, jednak powinno w zupełności wystarczyć do codziennych zastosowań. Niestety, sprzęt nie wyświetla dokładnych wartości, sygnalizując stopień upojenia kolorem - nici więc z przechwalania się wynikami w gronie znajomych.

Tokyoflash Japan Design Challenge: How Drunk Are You? LCD Touch Screen Watch Design

Co ciekawe, według projektantów, kolor czerwony ma oznaczać, że imprezowicz stracił przytomność, więc najwyraźniej opcja ta ma służyć odróżnianiu nieboszczyków od ludzi pijanych. Kwestia jak skłonić udającego drzewo znajomego do dmuchnięcia w ustnik pozostaje otwarta...

Źródło: TokyoFlash

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.